مدیرکل راه و شهرسازی مازندران در آمل:

11 کیلومتر از چهار خطه شدن محور هراز تا پایان سال 96 به بهره‌برداری می‌رسد/ اتمام پروژه محور آمل به چمستان تا پایان سال 97

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۱۴ / آذر / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: چهار خطه شدن محور هراز تاکنون 60 کیلومتر به بهره‌برداری رسید و 45 درصد پیشرفت فیزیکی داشت.
11 کیلومتر از چهار خطه شدن محور هراز تا پایان سال 96 به بهره‌برداری می‌رسد/ اتمام پروژه محور آمل به چمستان تا پایان سال 97
 

عبداله بهادری در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز به پروژه‌ مهم چهاربانده کردن محور هراز اشاره کرد و گفت: این محور 110 کیلومتر در اجرای طرح است که تاکنون 60 کیلومتر به بهره‌برداری رسید و 45 درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

.

وی با بیان اینکه سه پیمانکار از سوی قراراگاه خاتم در محور هراز مشغول بکار هستند، خاطرنشان کرد: 11 کیلومتر دیگر چهار خطه شدن این محور تا پایان سال مالی به بهره‌برداری می‌رسد.

 

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با اعلام اینکه این محور از سمت آمل مرز مشترک با البرز است، تصریح کرد: با بهره‌برداری از این مقدار فازهای بعدی متناسب با اعتبارات این پروژه ادامه می‌یابد.

 

وی با اشاره به اینکه در زمینه اعتبارات مشکلی برای این محور وجود ندارد، یادآور شد: اگر چه در سراسر کشور با چالش اعتباری و مشکلات مالی روبرو هستم اما دولت نسبت به این محورهای شمال کشور دستور کار دارد.


بهادری پیشرفت کار را تابع اعتبارات سالیانه دانست و افزود: برای اجرای 35 کیلومتر دیگر کار مطالعات انجام شد و در سال 97 اعتبار خوبی وزارت راه تصویب کرد اما بعید می‌دانیم با این اعتبارات تا پایان سال آینده این پروژه به اتمام برسد.


وی با اعلام اینکه از 800 کیلومتر راه روستایی کل مازندران 450 کیلومتر آسفالت شده است، تاکید کرد: 100 کیلومتر در دست اجرا داریم که در صورت تحقق اعتبارات تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد که شامل 50 روستا می‌شود.


مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با بیان اینکه با بهره‌برداری این یکصد کیلومتر چیزی حدود 550 کیلومتر از راه استان آسفالت شده است، خاطرنشان کرد: بر اساس  شاخص استان قبل از اجرای آخرین پروژه 55 درصد است که 2 درصد از متوسط کشوری بالاتر است و آمل هم از متوسط استانی و کشوری شاخص بالاتری دارد.


وی با اشاره به اینکه هیچ یک از پروژه‌های راه استان تعطیل نشده است و همه پیمانکاران مشغول کار هستند، متذکر شد: محور آمل به چمستان به طول 24 کیلومتر یک لاین به بهره‌برداری رسید و لاین بعدی نیز 70 درصد مشغول هستند و با چهار دستگاه ابنیه فنی در حال اجراست که تلاش داریم تا پایان سال مالی 97 به بهره‌برداری برسانیم.


بهادری از اتمام کار محور آمل به فریدونکنار خبر داد و گفت: فقط روکش لایه دمش این محور مانده که بزودی انجام می‌شود.

 

وی به دیگر پروژه‌های در حال اجرای آمل اشاره کرد و گفت: جاده قدیم آمل به بابل دو پیمانکار مشغول هستند و جلوتر از آن به سمت آمل قسمتی در خاکبرداری و قسمتی دیگر زیرسازی و ساخت پل است.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران در پایان به‌ علت انسداد محور هراز هفتگی محور هراز اشاره کرد و گفت: به واسطه فعالیت اجرایی در محور هراز و انفجار در قسمت‌های سنگ و تراشه بری به ناچار مجبوریم تا این محور را مسدود کنیم اما تلاش داریم این کار با برنامه‌ریزی و دقت بیشتری انسداد را به حداقل برسانیم.

 


 

 

کد مطلب: MTYzNzI3
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه