معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران:

فرهنگ تفکیک زباله در مازندران باید نهادینه شود

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۱۳ / آذر / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
از همه مردم استان مازندران و شهرستان آمل تقاضا داریم، در بحث تفکیک زباله از مبدأ کنار ما باشند و کمک کنند تا یک اتفاق خوب بیافتد و محیط‌زیستی زیباتر با زباله کم‌تر داشته باشیم.
فرهنگ تفکیک زباله در مازندران باید نهادینه شود
 

به گزارش سفیر هراز، علی نبیان در جلسه کارگروه پسماند شهرستان آمل به اهمیت تفکیک زباله اشاره کرد و گفت: شهرستان‌های مختلفی از استان و شهر آمل در حال انجام تفکیک زباله هستند تا در میان مردم یک فرهنگ شود، تفکیک زباله از مبدأ کمک بزرگی به شهرستان، روستا و محیط‌زیست است.

 

وی با بیان اینکه تفکیک زباله از مبدأ به مقصد موجب آسایش و آرامش خانواده‌ها می‌شود، تصریح کرد: فرهنگ‌سازی تفکیک زباله باعث کاهش آلودگی زیست‌محیطی می‌شود و آموزش و پرورش باید به دانش‌آموزان بیاموزد تا این فرهنگ توسط آنها به منازلشان برده و به خانواده‌ها آموزش داده شود.


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به اینکه به تمامی ادارات شهرستان‌ها در شورای اداری تذکرات لازم درباره تفکیک زباله داده شد، خاطرنشان کرد: از نماینده شهرستان آمل، فرماندار، امام جمعه، دادستان و دیگر مسئولانی که در رابطه با زباله و دفع بهداشتی آن تلاش می‌کنند تقدیر و تشکر دارم.


وی همت ایجاد شده در بین مدیران شهرستان آمل درباره حل معضل زباله را تحسین برانگیز دانست و افزود: یک همت بسیار خوبی در آمل بین ادارات ایجاد شد وهمه مدیران دست به دست هم‌ دادند، برای حل این مشکل وظیفه داریم مدیریت کنیم و اتفاقی را رقم بزنیم تا در دل مردم آرامش ایجاد شود.

 

نبیان خروجی پساب زباله را دغدغه مردم عنوان کرد و افزود: پساب باید به حداقل برسد و مردم احساس امنیت کنند کاهش حجم زباله را الگوی خود و دیگران قرار دهیم.


وی با بیان اینکه شهرداران، بخشداران، دهیاران و همه آحاد مردم و انجمن های مردم نهاد باید تلاش کنند تا با کمک هم بتوانیم فرهنگ‌سازی تفکیک زباله را نهادینه کنیم، متذکر شد: از همه مردم استان مازندران و شهرستان آمل تقاضا داریم، در بحث تفکیک زباله از مبدأ کنار ما باشند و کمک کنند تا یک اتفاق خوب بیافتد و محیط‌زیستی زیباتر با زباله کم‌تر داشته باشیم.

 


 

 

کد مطلب: MTYzNzA0
 

 
کیمیا سامانه