مدیرعامل آبفای شهری مازندران:

کاهش نزولات جوی در مازندران نگران‌کننده است

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۱۷ / مهر / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران با تاکید بر مدیریت مصرف بهینه آب در استان، گفت: کاهش نزولات جوی در مازندران نگران‌کننده است.
کاهش نزولات جوی در مازندران نگران‌کننده است
 

به گزارش سفیر هراز، ذبیح‌الله ذاکری طی گفت‌وگویی با بیان اینکه کشور ایران در منطقه خشک و نیمه‌خشک قرار دارد، اظهار کرد: کاهش میزان بارندگی و نزولات جوی در سه دهه اخیر به کمبود آب دامن زده است.


وی با تاکید بر مدیریت مصرف آب، افزود: از ائمه جمعه و جماعات تقاضا داریم در خصوص لزوم صرفه‌جویی و مدیریت مصرف در مساجد و اماکن مقدس اطلاع‌رسانی کنند.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران یکی از دلایل مصرف بی‌رویه آب را قیمت ناچیز آن دانست و تصریح کرد: قیمت تمام شده هر متر مکعب آب، 750 تومان است درحالی که از هر مشترک به ازای هر مترمکعب مصرف آب 350 تومان دریافت می‌شود.

ذاکری از بدهی 22 میلیارد تومانی مشترکان به این شرکت خبر داد و بیان کرد: از مردم استان تقاضا می‌شود به منظور اجرای طرح‌های آبرسانی، بهای قبض آب خود را پرداخت تا کارکنان این شرکت بتوانند خدماتی که در خور مشترکان است، ارائه کنند.

وی به عقب‌ماندگی مازندران در برخورداری از طرح‌های فاضلاب نسبت به میانگین کشوری اشاره و خاطرنشان کرد: از سال 74 تا پایان سال مالی امسال، برای اجرای طرح‌های فاضلاب در 11 شهر استان 350 میلیارد تومان اعتبار هزینه شد.

مدیر عامل آبفای شهری مازندران با اشاره به بهره‌مندی پنج شهر مازندران از فاینانس خارجی، اضافه کرد: 281 میلیون یورو تسهیلات از بانک توسعه اسلامی به مدت 4 سال برای اجرای طرح‌های فاضلاب در این شهرها اختصاص می‌یابد که بزرگ‌ترین وام بانکی خارجی محسوب می‌شود.

ذاکری در پایان استفاده از اعتبارات داخلی و مشارکت‌های مردم را روش دیگر تامین اعتبار برای اجرای این طرح‌ها دانست و گفت: درحال حاضر مطالعات اجرای طرح‌های جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب 20 شهر استان در حال انجام است.

 


 

 

کد مطلب: MTYyOTY3
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه