نماینده مردم آمل در مجلس:

اروپایی‌ها در صورت خروج آمریکا از برجام شرکای مطمئنی نیستند/ موجودیت آمریکا بدون بهانه‌‌جویی در سیاست خارجه کشورها به خطر می‌افتد

تاریخ انتشار : جمعه - ۱۴ / مهر / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم آمل در مجلس گفت: بدون بهانه‌ جویی در سیاست خارجی، موجودیت آمریکا به خطر می‌افتد و هیچگاه در طول تاریخ، آمریکا بدون درگیری نبوده است.
اروپایی‌ها در صورت خروج آمریکا از برجام شرکای مطمئنی نیستند/ موجودیت آمریکا بدون بهانه‌‌جویی در سیاست خارجه کشورها به خطر می‌افتد
 

عزت الله یوسفیان ملا درباره اقدامات آمریکا حول محور برجام به خبرنگار سفیر هراز گفت: صبر آمریکایی‌ها بعد از روی کار آمدن ترامپ در مورد برجام برای آن بود که می خواستند در متن برجام نکته‌ای را پیدا و بیان کنند که جمهوری اسلامی ایران آن را رعایت نکرده و خلاف قرارداد، عملی از ایران سر زده باشد اما هرچه تلاش کردند هیچ نقض عهدی از سوی جمهوری اسلامی ایران را پیدا نکردند.

 

وی با بیان اینکه اخیرا آمریکایی‌ها موضوع بازرسی از مراکز نظامی ایران را مطرح کردند، افزود: هیات حاکمه آمریکا متوجه شدند که نمی‌توانند به واسطه برجام از مراکز نظامی ایران بازدید کنند.

 

نماینده مردم آمل در مجلس ادامه داد: به فرض محال اگر جمهوری اسلامی ایران اجازه بازرسی از اماکن نظامی را نیز دهد، نتایج بازرسی یک سال دیگر مشخص می‌شود و حاصلی برای آمریکایی‌ها ندارد.

 

یوسفیان‌ملا با بیان اینکه در این شرایط، آمریکایی‌ها به روح برجام استناد کردند، متذکر شد: جمهوری اسلامی ایران نیز به نقض روح برجام، از سوی آمریکایی‌ها اعتراض دارد، زیرا سوئیفت‌های زیادی برای ایران باز شد اما یک ریال هم به ایران نیامد، زیرا بانک‌های خارجی از آمریکا می‌ترسند.

 

رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در موارد بسیار زیادی برجام را نقض کردند، ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که بدون بهانه‌ جویی در سیاست خارجی، موجودیت آمریکا به خطر می‌افتد و هیچگاه در طول تاریخ، آمریکا بدون درگیری در حوزه سیاست خارجی نبوده است.

 

نماینده مردم آمل در مجلس با بیان اینکه آمریکا، کره شمالی را در حد یک تهدید لفظی می‌داند اما جمهوری اسلامی ایران را تهدیدی عملیاتی می‌بیند، گفت: آنها می‌دانند جمهوری اسلامی ایران در سوریه، عراق و میانمار نقش موثری ایفا می‌کند و از این اثرگذاری ایران، آمریکا هراسان است.

 

یوسفیان‌ملا با عنوان اینکه اگر آمریکا از برجام خارج شد نباید به کشورهای اروپایی دل ببندیم، خاطرنشان کرد: زیرا ماکرون ابتدا برجام را تایید می‌کرد اما پس از تماس تلفنی با ترامپ، عنوان کرد که جمهوری اسلامی ایران پس از ۱۵ سال آیا می‌تواند به بمب هسته‌ای دست یابد؟ این در حالی بود که ایران بارها اعلام کرده به دنبال ساخت بمب هسته‌ای نیست.

 

وی در پایان با بیان اینکه با این شرایط باید پذیرفت که اتحادیه اروپا قابل اطمینان نیست و متکی به آمریکا است، یادآور شد: اروپایی‌ها در زمانی که اوباما هم رئیس‌جمهور آمریکا بود هیچ سرمایه‌گذاری را در ایران انجام ندادند و تنها حرف زدند.

 

 


 

 

کد مطلب: MTYyOTE0
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه