نماینده مردم آمل در مجلس:

دولت هیچ‌گاه حامی کارگران و کارآفرینان نبوده است

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۳۰ / فروردین / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت هیچ‌گاه حامی کارگر و تولیدکننده نبوده است چون دولت حاکم است و حکم می‌کند.
دولت هیچ‌گاه حامی کارگران و کارآفرینان نبوده است
 

به گزارش سفیر هراز، عزت‌الله یوسفیان ملا با بیان اینکه دولت فضا و زیرساخت‌ها را برای سرمایه‌گذاری آماده کرده است، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید توانست شرایط بحرانی نوسان قیمت‌ها را به حالت ثابت درآورد.

وی افزود: اما پس از تثبیت قیمت‌ها، برنامه‌ای برای تکمیل این دستاورد توسط دولت اجرا نشد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وقتی دولت در تکمیل چرخه اقتصاد پای کار نمی‌آید، سرمایه‌گذار خود را بدون حامی می‌بیند، تصریح کرد: مقصر اصلی وضع نابه‌سامان اقتصاد کشور بانک‌ها و سیاست‌های تسهیلاتی آنان است.

این نماینده مجلس گفت: وقتی واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری چند میلیاردی ایجاد شد، پس از فروش محصول مدتی طورل می‌کشد تا برگشت سرمایه داشته باشد.

یوسفیان ملا اضافه کرد: واحدهای تولیدی در مدت انتظار برگشت سرمایه نیاز به تزریق اعتبار دارند تا بتوانند هزینه‌های جاری خود را پرداخت کنند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه بانک‌ها پرداخت این مبالغ را که بین 500 تا یک میلیارد تومان بود قطع کردند و این گونه واحدهای تولیدی با بحران نقدینگی مواجه شدند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت هیچ‌گونه برخوردی با این رفتار بانک‌ها نداشته است، ادامه داد: متاسفانه دولت تا به الان حتی یکی از مدیران بانکی را به خاطر این عدم همراهی برکنار نکرده است.

یوسفیان ملا با انتقاد از عملکرد دولت در مواجه با بانک‌ها، تاکید کرد: رئیس‌جمهور و دولتمردان به ظاهر از بانک‌ها گله می‌کنند اما گله‌مندی ظاهری که مشکلی را حل نمی‌کند.

وی با بیان اینکه تصمیم‌های خوبی برای رشد و حمایت از تولید کشور گرفته می‌شود، گفت: آقایان پشت تریبون خوب حرف می‌زنند اما ضمانت اجرایی برای این تصمیم‌ها وجود ندارد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی جامعه کارگری را بدون متولی دانست و تاکید کرد: نبود متولی که پیگیر مطالبات کارگران باشد موجب شده که آنها در زمان بروز بحران برای رساندن صدای خود به مسؤولان، دست به تحصن و تجمع بزنند.

این نماینده مازندرانی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت هیچ وقت حامی کارگر و تولیدکننده نبوده است چون دولت حاکم است و حکم می‌کند.

یوسفیان ملا با بیان اینکه تشکیلات کارگری به جایی نرسیده است که بتواند حقوق کارگران را محقق کند، خاطرنشان کرد: اگر تشکیلاتی هم ایجاد می‌شود، وارد جریان‌های سیاسی شده و نهایتا از بین می‌رود.

وی اظهار کرد: تشکیلات کارگری باید کاملا صنفی باشد و کاری به مسائل سیاسی نداشته باشد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه کارگران نیازمند یک متولی واقعی هستند تا مطالبات صنفی آنان را پیگیری کند، گفت: اگر مشکلی برای کارگران ایجاد شود یا حقوق آنها ضایع شود، کسی نیست که پیگیری کند.

 

بلاغ/

 


 

 

کد مطلب: MTYwMjg5
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه