سفیر هراز به مناسبت بزرگداشت روز پدر منتشر کرد

فرزند شهید مدافع حرم آملی: سخت دلتنگ پدر هستم/ پدر یعنی بهترین دوست

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۲۲ / فروردین / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
فرزند شهید مدافع حرم آملی گفت: نبود پدر از سخت‌ترین دلتنگی‌هایم است بعضی وقت‌ها که حس دلتنگی بسیار شدید می‌شود و نبودش بر دلم سنگینی می‌کند، چاره‌ای جز دعا کردن و گفت‌وگو با پدر ندارم.
فرزند شهید مدافع حرم آملی: سخت دلتنگ پدر هستم/ پدر یعنی بهترین دوست
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، چقدر لذت بخش است در دنیای زندگی می‌کنیم که هر روزش مناسبتی شیرین دارد، روزهایی که اگر این زندگی ماشینی ما را از دنیای واقعی‌مان دور کرد با وجود این مناسب‌های خاص چون پتکی، تنبلی خاطرمان را کم کند تا بیشتر حواسمان به دوست داشتنی‌های زندگی‌مان باشد.

 

یکی از این روزهای خاص، تولد آغازگر عدالت و اشاعه مردانگی و معرفت است و چه شیرین که آن را با روز پدر عجین کردند؛ چرا که والاترین الگوی شهامت و دیانت برای مردان آزاداندیش است.

 

پدر، یکی از شاهکارهای خداوند است؛ کسی که نمی‌شود معادلش لغتی را صرف کرد. شانه‌هایش همچون کوه و دلش مانند دریا، دستهای خش‌دار، خنده‌های ساده و چشم‌هایی که آینه هستند.

 

همیشه به جرم پدر بودن باید ایستادگی کند، حتی در شرایط خیلی سخت، طاقتش طاق نشود، لبخندش نریزد، دست و پایش نلرزد و محکم و استوار باشد.

 

صبح‌ها خورشید را غافلگیر می‌کند تا شب با دست‌های پر برگردند، خاک شانه‌هایشان مقدس است و بوسیدن دست‌هایشان عبادت و حتی در دین عزیزمان اسلام نگاه محبت آمیز به پدر و مادر عبادت محسوب می‌شود.

 

پدر، خدای خانه است، اسطوره‌ای که سایه‌اش برای هر مشکلی کافیست و نگاهش هر طوفانی را آرام می‌کند و نمی‌گذارد موج‌های سهمگین زندگی آرامش خانواده را ویران کند.

 

پدرها در حین سادگی پیچیده هستند، قهرمان‌هایی که از روز ازل در خاک این کشور خون دل‌ها خوردند تا آب راحت از گلوی ما پایین برود.

 

خواب و خوراک از خودشان دریغ کردند تا کسی نبض آرامشش نیافتد.

 

صفحه این تاریخ پر است از پدرهای قهرمان، انسان‌هایی که شاید سایه بان زندگی خود نباشند، اما تلاش کردند تا خانه‌ای بی سایه بان نباشد.

 

و در این میان کم نیستند پدرانی که برای ایجاد امنیت و آسایش در ایران اسلامی آسمانی شدند پدرانی که مدافعان حرم‌ و حریم‌اند.

 

 

حسین حیدری فرزند شهید مدافع حرم آملی حاج اسماعیل حیدری در تعریف واژه پدر به خبرنگار ما گفت: پدر یعنی بهترین دوست. پدرم با من و خواهرهای کوچکترم بسیار مهربان و صمیمی بود تا جایی که من را داداش صدا می‌کرد.

 

وی یکی از خصوصیات اخلاقی شهید حیدری را خلوص و ولایت پذیری فوق العاده وی نسبت به رهبری و آرمان‌های انقلاب بیان کرد و افزود: شوخ طبعی، نشاط و سرزندگی در رفتارهای همیشگی پدر وجود داشت. ادب، تواضع، مردمی بودن از خصوصیات بارز پدرم بود.

 

فرزند شهید مدافع حرم آملی زمان حضور پدرش در سوریه را روزهای سختی عنوان کرد و ادامه داد: آن روزها به ویژه برای مادرم خیلی دشوار بود؛ دوری و دلتنگی بر اضطراب و دلهره همیشگی مضاعف می‌شد و لحظه‌های نبودنش را سخت تر و طولانی تر می‌کرد.

 

حیدری با بیان اینکه سعی می‌کردیم صبور باشیم چراکه راهی که پدرم انتخاب کرد یک راه مقدس و الهی بود، تصریح کرد:  پدرم وضعیت مردم سوریه، به ویژه وضعیت بحرانی و سخت زنان و کودکان آنجا را برایمان تشریح می‌کرد و از اهمیت حضورش در آنجا و اینکه چه کمک بزرگی برای آنان است بسیار سخن می‌گفت.

 

وی به توصیه‌های همیشگی پدرش به وی اشاره کرد و افزود: تحصیل علم و طی کردن مدارج عالی درسی از توصیه‌های همیشگی پدرم بود و از همه مهم تر اینکه خدمت به مردم که با تحصیلات عالیه و علم کافی می‌توانم بسیار موثرتر باشم.

 

 

فرزند شهید مدافع حرم آملی پدرش را بهترین الگوی زندگی‌اش بیان کرد و گفت: سعی من این است که، خلوص نیت، ساده زیستی و البته ارادت به اهل بیت و ولایت پذیری را از پدرم الگوبرداری کنم.

 

حسین حیدری از نحوه رفتار پدرش با بزرگترها گفت و ادامه داد: رفتار پدرم با پدر و مادرشان بسیار محترمانه و مودبانه بود و همیشه ادب را در مقابلشان رعایت می‌کرد.

 

وی نبود پدر را از سخت‌ترین دلتنگی‌هایش بیان کرد و ادامه داد: بعضی وقت‌ها که حس دلتنگی بسیار شدید می‌شود و نبودش بر دلم سنگینی می‌کند، چاره‌ای جز دعا کردن و گفت‌وگو با پدر ندارم.

 

فرزند شهید حیدری در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم خداوند به همه فرزندان ادب رفتار با والدین و به همه پدر و مادرها عمر باعزت بدهد.

 

 

 


 

 

کد مطلب: MTYwMTQ1
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه