مسئول بنیاد کودک مازندران :

300 کودک تحت حمایت بنیاد کودک/یاری کودکی برای تحصیل حذف یک آسیب اجتماعی

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۰۱ / آذر / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
مسئول بنیاد کودک مازندران گفت: در زمان سیل، زلزله، مشکلات و اتفاقات غیرمنتظره ای که می افتد مانند کرونا ورود پررنگی دارند و بار سنگینی از مشکلات را حل می کننند.
300 کودک تحت حمایت بنیاد کودک/یاری کودکی برای تحصیل حذف یک آسیب اجتماعی
 

به گزارش سفیر هراز،افسانه اسدپور، مسئول بنیاد کودک در مازندران در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در راستای کمک به کودکان کم برخوردار از سال ۸۳در آمل  شروع به فعالیت کردیم و از سال ۸۶ به طور رسمی این نهاد تاسیس شد و تنها نماینده استان مازندران هستیم.
 وی با بیان اینکه ۳۰۰ کودک تحت پوشش بنیاد کودک هستند، عنوان کرد: بیش از ۴۰۰ نفر بودند که با توجه به کرونا و تحریم آمریکا ریزش داشتیم، البته اگر سه ترم مداوم افت تحصیلی داشته باشند نیز حذف خواهند شد .
اسدپور تصریح کرد: اگر کودکی را نجات دهیم در واقع خود را نجات می‌دهیم، یک کودک با آسیب اجتماعی وقتی بزرگ شود، قطعاً مشکلات زیادی چون دزدی، اعتیاد و.. برای جامعه ایجاد می کند در واقع ما به فرد دیگری کمک نمی‌کنیم، بلکه جامعه خود را از آسیب نجات می دهیم، ما دست به دست هم می دهیم تا آسیب‌های اجتماعی کم کنیم.
 وی ادامه داد: مسئولین هر فصلی باید به انجیوها سر بزنند و خدا قوتی بگویند و از اینکه آسیب‌ها را کم میکند و باری از دوش دولت ها بر می‌دارند تشکر کنند، اما این اتفاق نمی افتد.
مسئول بنیاد کودک در مازندران انجیوری ها را از ستون های اصلی جامعه خواند و اظهار کرد: در زمان سیل، زلزله، مشکلات و اتفاقات غیرمنتظره ای که می افتد مانند کرونا ورود پررنگی دارند و بار سنگینی از مشکلات را حل می کننند.
 وی بنیاد کودک ایران را  اولین موسسه خیریه موفق به دریافت گواهی مجوز ملی  از وزارت کشور دانست و خاطرنشان کرد: نتیجه عملکرد شفاف، ساختار یافته و برنامه‌ریزی شده که در مسیر حمایت از دانش آموزان ایرانی است، از روی مجموعه اقتصادی اجتماعی سازمان ملل متحد ecosoc  موفق به کسب عنوان مقام مشورتی سازمان گردیده است.
اسدپور بنیاد کودک ایران را به عنوان یک موسسه خیریه غیردولتی، غیر انتفاعی، غیر سیاسی و مردم نهاد خواند و عنوان کرد: آرمان خود را دستیابی به این هدف مقدس قرار داده است که هیچ دانش‌آموز با استعدادی نباید به دلیل فقر از تحصیل و تلاش باز بماند.

 


 

 

کد مطلب: MTY4Mzgz
 

 
کیمیا سامانه