رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان آمل:

انتظار ۵۰ ساله ساخت کتابخانه عمومی آمل/ ۱۰ هزار کتابخوان در آمل فعال هستند

تاریخ انتشار : جمعه - ۲۸ / آبان / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان آمل گفت:همه کتابخانه‌های عمومی باز شدند و از سالن مطالعه نیز با 30 درصد ظرفیت می توانند استفاده کنند.
انتظار ۵۰ ساله ساخت کتابخانه عمومی آمل/ ۱۰ هزار کتابخوان در آمل فعال هستند
 

به گزارش سفیر هراز،

یوسف لاطف رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان آمل در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به وضعیت کتابخانه های این شهرستان گفت: حدود ۱۰ هزار عضو عضو فعال داریم که در ایام قبل کرونا مراجعه حضوری داشتند و در زمان کرونا هم با طرح‌های کتاب خوانی که در سطح شهر آمل در واقع برای خاموش نشدن چراغ کتابخوانی اجرا می کردیم.

وی با بیان بازگشایی مجدد کتابخانه ها خاطرنشان کرد: همه کتابخانه‌های عمومی باز شدند و از سالن مطالعه نیز با 30 درصد ظرفیت می توانند استفاده کنند.

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان آمل از سرانه فیزیکی فضای مطالعه در آمل ابراز ناراحتی کرد و افزود: معضل سرانه فیزیکی و فضای کتابخانه متاسفانه در آمل کم است، با توجه به جمعیت شهرستان نسبت به شهرستان های دیگر سرانه زیر ۳ هزار و ۲۵۱ نفر است در صورتی که برخی شهرستان ها ۱۳ هزار و برخی ۷ هزار  نفر است.

وی فضای فیزیکی مطالعه در آمل را  بین ۲۴ شهرستان در مازندران رتبه  ۲۳ خواند و اظهار کرد: اگر برای هر هزار نفر در کل شهرستان ۸ متر به عنوان استاندار باید حساب کنیم، اما متاسفانه در واقع در کل ۷ کتابخانه و در مجموع ۳۲۵۰ فضای سرانه فیزکی مطالعه داریم.

لاطف ساخت کتابخانه عمومی در آمل را معضل 50 ساله این شهرستان خواند و بیان کرد: با وجود پیگیری های زیاد اما تا امروز این مشکل حل نشد و ساخت یک کتابخانه عمومی مرکزی به تعویق افتاد، امیدواریم با همکاری شهرداری‌، خیرین و فرمانداری بتوانیم در مکان مناسب کتابخانه بزرگی تاسیس کنیم، کاری که در یکی از شهرستان های همجوار در  ۲۰ سال قبل کتابخانه ای با  ۵ هزار و ۶۰۰ متر احداث شد.

وی تصریح کرد: 7 کتابخانه در شهر آمل قرار دارد، بیمارستان ۱۷ شهریور از قدیمی‌ترین کتابخانه های شهرستان است، در دریای ۱۳ طالب آملی کنار پارک دانشجو کتابخانه امام خمینی ره، کتابخانه سوم شهری ما در انتهای کوچه رحیمی خیابان امام رضا ع در شهرک مروارید که فضای بسیار زیبای دارد.

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان آمل  با بیان اینکه خوشبختانه مراجعه مردم  به کتابخانه ها و کتابخوانی روند خوبی است، عنوان کرد: کتابخانه های عمومی در شهر رینه با قدمت طولانی و کتاب‌های پرباری آماده پذیرایی از کتاب دوستان است، کتابخانه شهر دابودشت هم از لحاظ فضای کتابخانه‌ای بسیار زیبا و از کتاب‌های خوبی برخوردار است، در بخش امامزاده عبدالله، اسکومحله و کتابخانه دیگری هم در روستای وسطی کلا که همه آماده خدمات رسانی به شهروندان هستند.

 

 


 

 

کد مطلب: MTY4Mzcx
 

 
کیمیا سامانه