فرمانده سپاه کربلا :

لزوم تولید محتوای هدفمند مناسب با زیست‎بوم مازندران/فضای مجازی سنگر فرهنگی است

تاریخ انتشار : جمعه - ۱۴ / آبان / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
فرمانده سپاه کربلا : سومین رویداد تولید محتوای تخصصی فعالان فضای مجازی بسیج به صورت همزمان در سراسر کشور در حال برگزاری است که هدف ما در این رویداد شناسایی نخبگان حوزه فضای مجازی بوده که به صورت هدفمند و با ارائه برنامه هوشمند بتوانند آنچه که در حوزه مصادیق ناهنجاری بوده را شناسایی و در خصوص مقابله با آن تولید محتوا کنند.
لزوم تولید محتوای هدفمند مناسب با زیست‎بوم مازندران/فضای مجازی سنگر فرهنگی است
 

به گزارش سفیر هراز، سردار مسلمی فرمانده سپاه کربلا با حضور در محل برگزاری سومین رویداد تولید محتوای تخصصی فعالان فضای مجازی بسیج که به صورت همزمان در سراسر کشور در حال برگزاری است، ضمن دیدار با اعضای تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌های تخصصی- رسانه‌ای، از اهتمام و دغدغه‌مندی‌های آنان در این حوزه مهم اندیشه‌ساز و جریان آفرین اجتماعی تقدیر کرد.

وی افزود: این مسابقات در استان مازندران در ۳ موضوع بازی‌های تلفن‌همراه، اپیکیشن‌ها و پویانمایی در حال برگزاری است و شرکت‌کنندگان در این دوره از تولید محتوا با موضوع خاص این استان در حال رقابت هستند.

سردار مسلمی ادامه داد: محور ویژه استان‌ها در سومین رویداد تولید محتوای تخصصی فعالان فضای مجازی بسیج در کشور انتخاب شده که مازندران با دو موضوع اصلی که جزء مصادیق فرهنگی است در حال برگزاری است.

وی بیان کرد: اولین موضوع این رقابت، گردشگری تعالی‌بخش است و هم استانی‌ها می‌دانند که مازندران قطب گردشگری بوده و پایان هفته و سال تعداد زیادی از هم‌وطنان ما از این استان سرسبز و علوی دیدار می‌کنند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران خاطرنشان کرد: ما باید فضایی را فراهم کنیم تا جوانان عزیز ما در فضای مجازی به دنبال طراحی اپیکیشن‌های مختص به مسائل گردشگری‌ تعالی‌بخش بپردازند.

سردار مسلمی افزود: از مصادیق در حوزه ناهنجاری‌های فرهنگی، سگ‌گردانی است که امروز در مازندران در مقایسه با سایر استان‌های کشور شاید به‌واسطه حضور بعضی گردشگران متاثر از فرهنگ بیگانه نمود بیشتری پیدا کرده است.

وی اظهار داشت: زمانی همین امر به‌عنوان یک ضد هنجار و ناهنجار بود اما متاسفانه امروز به یک هنجار تبدیل شده و می‌طلبید که ما پیشینه فقهی و مذهبی که ممنوعیت سگ‌گردانی در منازل است را بیان می‌کردیم.

فرمانده سپاه کربلا مازندران تصریح کرد: سگ به‌عنوان نگهبان همیشه در طول تاریخ مورد توجه بود  و نسبت به این موضوع هیچ اشکالی وارد نیست اما آنچه امروز ما با آن مواجه هستیم و با عنوان ضدهنجار به جای هنجار معرفی کنیم این بوده که گاها سگ جای فرزند را در درون خانواده گرفته است.

سردار مسلمی گفت: امروزه جوانان سگ را به‌عنوان جایگزین فرزند خود قرار دادند و به آن وابستگی پیدا کردند که باید به واسطه جوانان نخبه سرزمینمان در فضای مجازی، بتوانیم این فرهنگ نادرست و عواقب آن را  در قالب پویانمایی به آحاد مردم نشان دهیم.

فرمانده سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه  امیدواریم رویداد امروز که توسط فضای مجازی سپاه کربلا مازندران برگزار شده ادامه و گسترش داشته باشد افزود: یکی از اهدافی که ما در این رویداد سرمایه‌گذاری کرده و بر آن تاکید داریم این است که نخبگان حوزه فضای مجازی و تولید محتوا را شناسایی کرده و به صورت هدفمند و با ارائه برنامه هوشمند بتوانند آنچه که در حوزه مصادیق ناهنجاری بوده را شناسایی و در خصوص مقابله با آن تولید محتوا کنند.

سردار مسلمی تصریح کرد: دشمن امروز درصدد این است تا از قشر فرهیخته ما در تولید محتوا به نفع خود بهره گیرد و یکی از اهداف این رقابت‌ها شناسایی نخبگان ارزشی و دغدغه‌مند و انقلابی است تا متناسب با زیست‌بوم مازندران، طراحی و تولید محتوا مناسب داشته باشیم.

گفتنی‌ست این رویداد بزرگ ملی از روز چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰ در موضوعات طراحی بازی‌های موبایلی، طراحی نرم افزار،  پویانمایی و انیمیشن با حضور فعالان و نخبگان بسیجی حوزه رسانه در سراسر کشور آغاز شده که آئین اختتامیه استانی آن جمعه ۱۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸ با معرفی تیم‌های برتر در مسجد حضرت بقیه الله (عج) شهرستان ساری برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY4MzUz
 

 
کیمیا سامانه