رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی مازندران:

آموزش‌های حضوری دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی مازندران آغاز شد

تاریخ انتشار : شنبه - ۱۵ / آبان / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
شیخ الاسلامی: با توجه به اینکه اکثر رشته های دانشگاه علمی کاربردی عملی بوده و نیازمند حضور فیزیکی دانشجو است تصمیم گرفته شد تا کلاس های عملی به صورت حضوری برگزار شود و شرط اصلی حضور دانشجویان و مدرسان در کلاس درس حضوری، دریافت حداقل یک دز واکسن کرونا می‌باشد.
آموزش‌های حضوری دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی مازندران آغاز شد
 

به گزارش سفیر هراز،صبح امروز در طی مراسمی با حضور عبدالرضا شیخ الاسلامی رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی مازندران و رئیس دانشگاه علمی کاربردی آمل، آموزش‌های حضوری دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی مازندران آغاز شد.

عبدالرضا شیخ الاسلامی رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی مازندران در حاشیه این مراسم گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور جهت رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ سلامت دانشجویان ، کلاس‌های دانشگاه سراسر کشور به صورت مجازی برگزار شد و دانشجویان تاکنون سه ترم آموزش مجازی را تجربه کردند.

شیخ الاسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه اکثر رشته های دانشگاه علمی کاربردی عملی بوده و نیازمند حضور فیزیکی دانشجو است،با توجه به فراگیری واکسیناسیون برای یادگیری بیشتر دانشجویان تصمیم گرفته شد تا کلاس های عملی به صورت حضوری برگزار شود و به تدریج تمامی کلاس های درس حضوری خواهد شد.

وی با بیان اینکه این روند شروعی برای بازگشایی کامل دانشگاه ها برای ترم های آتی می‌باشد خاطر نشان کرد: سیاست دانشگاه‌های علمی کاربردی بر پایه برگزاری کلاس‌ها به صورت مجازی و حضوری مطابق پروتکل‌های بهداشتی اعلامی از سوی وزارت علوم است و شرط اصلی حضور دانشجویان و مدرسان در کلاس درس حضوری، دریافت حداقل یک دز واکسن کرونا می‌باشد.

شیخ الاسلامی نظارت مستمر بر پروتکل های بهداشتی را لازمه بازگشایی دانشگاه‌ها خواند و اظهار کرد: تمامی دانشجویان ، اساتید و کارکنان دانشگاه باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و در همین راستا در تمامی کلاس‌ها ناظران بهداشتی حضور خواهند داشت تا نظارت و تذکرات لازم داده شود.

رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی مازندران در پایان گفت : تمامی دانشجویان مراکز علمی کاربردی مازندران، بومی مازندران بوده و نیازی به فراهم کردن خوابگاه و سلف سرویس نیست و به همین دلیل این مراکز نسبت به سایر دانشگاه‌ها جهت رعایت پروتکل هایی بهداشتی با مشکلات کمتری مواجه هستند.

گفتنی است تاکنون ۲۲ دانشگاه جامع علمی کاربردی در سطح استان مازندران فعالیت دارند که حدود هفت هزار و ۴۰۰ دانشجو در سال تحصیلی جاری در این مراکز تحصیل می کنند.

 


 

 

کد مطلب: MTY4MzU4
 

 
کیمیا سامانه