فرمانده سپاه کربلای مازندران :

اجرای طرح محله مهدویی در آمل/ نخبگان در مسجد ایفای نقش کنند

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۱۷ / شهریور / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
فرمانده سپاه کربلای مازندران گفت:در هر جا مسجد وجود دارد، تحت عنوان نخبگان محلی جمع می شوند و اسیب های محله خود را بررسی می کنند، هر جا مسجد وجود دارد با بهره گیری از ظرفیتی که مشخص کردیم و مسئولیت آن با امام جماعت در روستا و در شهر امام جمعه است.
اجرای طرح محله مهدویی در آمل/ نخبگان در مسجد ایفای نقش کنند
 

به گزارش سفیر هراز،

سردار سیاوش مسلمی، فرمانده سپاه کربلای مازندران در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به طرح قرارگاه محله مهدویی، گفت: در چند شهر و محله بصورت نامظم  اجرا شده است، اما در سطح گسترده، هدفمند و با بهره گیری از همه ظرفیت ها و تجربه افرادی که در زمینه مسجد کار کردند و با ظرفیت بسیج و امام جمعه توانستیم این طرح را ساختارمند و منسجم بصورت کتاب تدوین کنیم و یکی از بهترین طرح هاست که می تواند مسئله را در محله حل کند.

وی با بیان اینکه این طرح بر پایه مردم، امام جماعت و مسجد نهادینه شده است، عنوان کرد: در هر جا مسجد وجود دارد، تحت عنوان نخبگان محلی جمع می شوند و اسیب های محله خود را بررسی می کنند، هر جا مسجد وجود دارد با بهره گیری از ظرفیتی که مشخص کردیم و مسئولیت آن با امام جماعت در روستا و در شهر امام جمعه است.

فرمانده سپاه کربلای مازندران از اجرای این طرح در مازندران خاطرنشان کرد: دو سال قبل در بابلسر انجام شده که خروجی بسیار خوبی داشته است، سال قبل در ساری انجام شد و با وجود جلسات متعدد قرارگاه محله را در سطح استان برگزار خواهیم کرد.

وی تصریح کرد:نهادهای دولتی در این طرح به عنوان تسهیلگر هستند، نه تصدیق گر، چرا مجری کار مردم هستند و نهادهای دولتی مسئولیت ناظر حل مشکلات هستند.

فرمانده سپاه کربلای مازندران نقش مسجد را در جامعه از صدر اسلام تاثیرگذار خواند و افزود: مسجد  از اول انقلاب  در پیروز انقلاب تاثیرگذار بوده، امروز هم باید در اجتماع باشد با برطرف کردن مشکلات جامعه، اشتغال، بی آبی،  تورم و.. باید در مسجد این مشکلات حل شود.

وی با تاکید اینکه نخبگان در مسجد ایفای نقش کنند، خاطرنشان کرد: با انسجام و هم افزایی که در مسجد شکل می گیرد با محوریت امام جمعه ما را به سمتی خواهد برد که مردم مشکلاتشان را خودشان حل کنند.

 


 

 

کد مطلب: MTY4Mjcy
 

 
کیمیا سامانه