چهل و دو مددجو آملی خانه دار می‌شوند

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۲۵ / شهریور / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
در سال جاری شهرستان آمل مسئولیت ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی را برعهده گرفت که تاکنون از این تعداد، ۴۲ واحد به سپاه شهرستان آمل و بسیج سازندگی معرفی شد و تا پایان سال این منازل به مددجویان تحویل داده می‌شود.
چهل و دو مددجو آملی خانه دار می‌شوند
 

به گزارش سفیر هراز، حامد طاهری نسب مسئول بسیج سازندگی شهرستان آمل در گفت و گو با خبرنگار این مجموعه گفت: طی سال های اخیر بسیج سازندگی سپاه پاسداران در سطح کشور طی تفاهم‌نامه‌ ای که با کمیته امداد و اداره بهزیستی منعقد شد وظیفه ساخت منازل مسکونی برای مددجویان را بر عهده گرفت.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری شهرستان آمل مسئولیت ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی را برعهده گرفت افزود: تا کنون از این تعداد، ۴۲ واحد به سپاه شهرستان آمل و بسیج سازندگی معرفی شد که هزینه ساخت هر واحد مسکونی 50 متری، حدود 200 میلیون تومان براورد گردید.

طاهری نسب از نحوه تامین هزینه ساخت این منازل خبر داد: برای ساخت هر واحد مسکونی،کمیته امداد با پرداخت 30 میلیون تومان توسط بنیاد مسکن و 20 میلیون تومان توسط کمیته امداد به صورت بلاعوض و 50 میلیون تومان در قالب وام در اختیار خانوارها قرار می گیرد. همچنین مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان توسط مجموعه بسیج سازندگی و مجمع خیرین محرومیت زدایی سپاه شهرستان آمل تامین خواهد شد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان آمل با اشاره به اینکه هم اکنون در حال ساخت منازل مسکونی برای مددجویان هستیم خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت نامناسب سکونت مددجویان که اکثراً یا در خانه‌های استیجاری به سرمی‌برند و یا اینکه به صورت تجمعی چند خانواده در یک منزل مسکونی باهمدیگر زندگی می‌کنند، تمام تلاش خود را می کنیم تا در اسرع وقت این خانه‌ها را تحویل این مددجویان دهیم.

این مقام مسئول در پایان از سایر برنامه های آتی خبر داد و گفت: بسیج سازندگی شهرستان آمل علاوه بر ساخت منازل مسکونی برای مددجویان، پروژه‌ ساخت و مرمت گلزار شهدا  نیز در اختیار دارد که در سال جاری، یازده گلزارشهید را از بنیاد شهید شهرستان آمل تحویل گرفته و هم اکنون ۷ پروژه ساخت گلزارشهید شروع شده و 5 پروژه ساخت نیز به اتمام رسیده که این 5 واحد در هفته دفاع مقدس افتتاح و رونمایی خواهد شد.

 

 


 

 

کد مطلب: MTY4Mjc1
 

 
کیمیا سامانه