دبیر سوگواره عکس پژواک عاشورا:

فراخوان سوگواره عکس پژواک عاشورا / عکس ها بازخورد جهانی اربعین را نمایان کرد

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۰۸ / شهریور / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
دبیر رویداد ملی سوگواره عکس پژواک عاشورا گفت: رسالت یک عکاس روایتگری رویدادهای جامعه است و این سوگواره در راستای رسالت حضرت زینب (س) به عنوان راوی و روشنگر واقعه عاشورا که توانست این حقیقت آزادگی را تا به امروز امتداد دهد برگزار میشود.
فراخوان سوگواره عکس پژواک عاشورا / عکس ها بازخورد جهانی اربعین را نمایان کرد
 

به گزارش سفیر هراز،

حمیدرضا مهربان خوشگو دبیر رویداد ملی سوگواره عکس پژواک عاشورا در گفتگو با خبرنگار سفیر هراز با اشاره به شروع فراخوان این سوگواره گفت: رسالت یک عکاس روایتگری رویدادهای جامعه است و این سوگواره در راستای رسالت حضرت زینب (س) به عنوان راوی و روشنگر واقعه عاشورا که توانست این حقیقت آزادگی را تا به امروز امتداد دهد برگزار میشود.

 وی با بیان اینکه تصاویر میتوانند بازخورد جهانی اربعین را نمایان کند، عنوان کرد: ما باید در راستای مسیر حضرت زینب س بتوانیم عزادرای ها، عاشقانه های جامعه با اهل بیت و این واقعه عظیم اربعین را به ثبت برسانیم و روایت کنیم ، تا پیام اربعین و آمادگی لشکر حسینی برای ظهور حضرت بقیه الله (عج) به جهانیان برسانیم.
مهربان ، دبیر سوگواره ملی عکس پژواک عاشورا تصریح کرد: سوگواره ملی عکس حسینی گروه فرهنگی و هنری لمس نگاه دومین سال است که در سطح ملی برگزار خواهد شد، با این تفاوت که نسبت به سال گذشته برنامه های بیشتر و گسترده تری در ابعاد وسیع تر خواهیم داشت و امسال با عنوان پژواک عاشورا برگزار خواهد شد.

 مهربان با بیان اینکه هدف از این سوگواره روایتگری و ثبت فرهنگ عاشورا است، خاطر نشان کرد: در راستای رسالت حضرت زینب(س) با برگزاری این قبیل سوگواره ها امیدواریم گامی هرچند کوچک در مسیر روایتگری و عاشورا برداریم .
همچنین وی با بیان اهداف این سوگواره اضافه کرد :
امیدواریم با برگزاری این قبیل از برنامه ها بتوانیم امادگی خود را حفظ نموده و روزی این انتظار به سر برسد و بتوانیم ظهور حضرت صاحب الزمان(عج) را به تصویر بکشیم.

وی از بخش‌های این سوگواره عنوان کرد: کل سوگواره در دو بخش اصلی و جانبی برگزار می‌شود که بخش اصلی آن مسابقه عکاسی حرفه ای، مسابقه عکاسی موبایلی، کارگاه عکاسی مرتبط با سوگواره و نمایشگاه عکس از آثار برتر است .
مهربان از بخش جانبی این جشنواره گفت: پویش اینستاگرامی پژواک عاشورا، اجرای پیرامید و برنامه های میدانی، مسابقات پیامکی و رادیو اینستاگرامی و...است .
وی ادامه داد:  با وجودی که سال گذشته در ابعاد محدودی این سوگواره برگزار شد، اما خوشبختانه استقبال خیلی خوبی از تمام نقاط کشور داشتیم، خوشبختانه امسال با ابعاد بیشتری قرار است جشنواره برگزار شود و به همین جهت قطعا استقبال خوبی خواهیم داشت.
دبیر سوگواره ملی عکس پژواک عاشورا ازمقررات شرکت در  مسابقات عکاسی پژواک عاشورا بیان کرد:1 - شرکت در این سوگواره برای عکاسان حرفه ای و آماتور آزاد است ، 2 - هر یک از شرکت کنندگان در هرکدام از بخش های حرفه ای و موبایلی مجاز به ارسال 7 فریم عکس ( در مجموع 14 فریم ) میباشند، 3 - حجم فایل ‌های ارسالی برای شرکت در سوگواره حداقل 1 مگابایت و حداکثر 3 مگابایت با فرمتJPEG/JPG ، 300dpi و  اندازه ضلع بزرگ آن 3000 پیکسل باشد، 4 - عکس‌ها باید با حروف لاتین همراه با نام و نام خانوادگی عکاس ،  ردیف عکس نام‌گذاری شده باشد. مثال : ALI KARIMI – 01، 5 - درج هرگونه امضا، قاب، واترمارک، تاریخ، نشان و… روی عکس، منجر به حذف آن از مسابقه خواهد شد، 6 - همراه ‌عکس‌ها باید اطلاعات عکس و عکاس از قبیل محل ثبت ، ابزار ثبت ( موبایل یا دوربین ) یادداشت شخصی عکاس درباره عکس ، نام و نام خانوادگی ، شماره تماس و محل زندگی عکاس ارسال گردد.
وی با تاکید اینکه تصاویر موبایلی حتما به صورت فایل ارسال شوند، خاطرنشان کرد:
7 - دبیرخانه سوگواره، ارسال‌کننده را صاحب اثر می‌شناسد و در صورت اثبات خلاف آن، اثر مربوطه را از مسابقه حذف نموده، و گزارش تخلف را برای طی مراحل قانونی به مراجع ذی‌صلاح ارائه خواهد داد.
8 - برگزارکنندگان مجاز هستند از آثار ، با درج نام صاحب اثر ، در امور چاپی و رسانه ای مربوط به سوگواره و فعالیت های خود  استفاده کنند.
9 - ویرایش آثار در صورتی که به اصالت عکس خدشه ای وارد نشود بلامانع میباشد و همچنین دبیرخانه جهت چاپ آثار حق ویرایش جزئی آثار  با حفظ اصالت عکس را دارد.
10 - دبیرخانه سوگواره "در صورت چاپ کتاب عکس  سوگواره پژواک عاشورا " یک نسخه الکترونیک از آن را به صاحبان اثر در کتاب، هدیه می­نماید.
مهربان مسابقات عکاسی پژواک عاشورا را در دو بخش حرفه ای و موبایلی عنوان کرد و افزود: مهلت ارسال آثار جهت شرکت در مسابقه تا  25 مهر ماه 1400 خواهد بود و از تمامی آثار جهت شرکت در مسابقات باید به نشانی دبیرخانه سوگواره ارسال شوند.
وی با اشاره به جوایز جشنواره خاطرنشان کرد: در  بخش حرفه ای رتبه اول : 30 میلیون رالث + تندیس یادبود، رتبه دوم : 20 میلیون رالن + تندیس یادبود، رتبه سوم : 10 میلیون رال  + تندیس یادبود و جوایز بخش موبایلی: 3 جایزه 10 میلیون ریالی برای 3 نفر اول + تندیس یادبود، جوایز ویژه هیئت داوران نیز به دو اثر برتر در دو موضوع “روضه های خانگی” و “سلامت و عزاداری” + تندیس یادبود خواهد بود.
نشانی دبیرخانه سوگواره جهت ارسال آثار و کسب اطلاعات بیشتر:
تلگرام : 09301121608 ، https://t.me/lamsenegah
ایمیل  : soogvareh_negah@yahoo.com
شماره تماس : 09301121608
اینستاگرام : https://instagram.com/lamsenegah?utm_medium=copy_link

 


 

 

کد مطلب: MTY4MjU2
 

 
کیمیا سامانه