فرماندار آمل :

4 بیمارستان آمل درگیر کرونا/ رعایت پرتکل ها به زیر60 درصد رسید

تاریخ انتشار : شنبه - ۱۲ / تیر / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
فرماندار آمل گفت:4 شهر مازندران قرمز هستند و 4 شهر نارنجی همانند سایر استان ها شرایط خوب نیست، اگر مجبورشویم، بیمارستان 17 شهریور نیز بیماران کرونایی بستری خواهند شد.
4 بیمارستان آمل درگیر کرونا/ رعایت پرتکل ها به زیر60 درصد رسید
 

به گزارش سفیر هراز،

علیرضا شریعت فرماندار آمل  در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی در آمل گفت: ۱۵۹ بیمار بستری هستند، شرایط خوشایند نیست و  نوع ویروس را بطورقطعی  نمی توانیم اعلام کنیم، قابلیت شیوع این ویروس زیاد است به همین خاطر نگرانی ما بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه 4 بیمارستان آمل درگیر بیماران کرونایی است، عنوان کرد: 4 شهر مازندران قرمز هستند و 4 شهر نارنجی همانند سایر استان ها شرایط خوب نیست، اگر مجبورشویم، بیمارستان  17 شهریور نیز بیماران کرونایی بستری خواهند شد.

رعایت پرتکل ها به زیر60 درصد

فرماندار آمل رعایت پرتکل ها را به زیر 60 درصد خواند و خاطرنشان کرد: با زدن ماسک می توانیم 80 درصد بیماری را کنترل کنیم، این ویروس 60 درصد قدرت انتقال بیشتری دارد.

وی با تاکید اینکه در حال رسیدن پیک پنجم هستیم، اظهار کرد: حدود 30 هزارواکسن در آمل تزریق شدند،  14 هزار نفر مرحله دوم را هم  تزریق کردند.

شریعت تصریح کرد:به نقطه ای رسیدیم، همگان آگاهی دارند و کافی است بیشتر جدی بگیریم و مراقبت کنیم، دشمن اصلی عادی انگاری است، همگان مقصریم، مردم و مسئولین همه مقصر هستیم، در شرایط خوبی به سر نمی بریم، باید با وحدت این مشکل را حل کنیم.

وی از دلایل وضعیت قرمز شهرستان آمل برگزاری دورهمی های خانوادگی دانست و عنوان کرد: اینکه در رنگ قرمز و نارنجی ماندیم به بافت زندگی خانوادگی و دورهمی ها بر می گردد، در نشست های خانودگی این ویروس نسبت به بافت فرهنگی، اجتماعی و بافت صنعتی این شهرستان است.

فرماندار آمل ادامه داد: 70 هزار نفر کارگران صنعتی در این شهرستان و حضور کارگران فصلی از استان های دیگر، ما را نگران ویروس هندی کرده است.

وی با بیان اینکه دو هفته گذشته تعداد بیماران به 26 نفر رسیده بود، خاطرنشان کرد: بیماران بستری به 31  نفر رسیده بود و حتی دو هفته گذشته تا 26 نفر کاهش بیماران بستری داشتیم، اما بعد از انتخابات، شور و هیجانی در شهرستان شاهد افزایش کرونا بودیم، تجمع در ستادهای انتخاباتی، نشست کاندیدا و برگزاری متینگ ها  یکی از علت ها افزایش کرونا بوده است.

شریعت از دیگر عوامل افزایش کرونا در امل گفت: شهروندان و خوش نشین ها در تعیلات به ییلاق سفر می کنند و این دورهمی های خانودگی باعث افزایش کرونا می شود.

وی در خصوص محدودیت های کرونایی در شهرستان بیان کرد: مصوب ستاد ستاد ملی کرونا و استان سخت گیری در کسب و تجارت نیست، ولی در رعایت پرتکل ها سخت گیری می کنیم.

شریعت افزود: مرکز دولتی باید یک سوم ظرفیت کار کنند، تالارها در زمان کرونا همکاری کردند و متضرر شدند تالارها تا اطلاع ثانویی بسته خواهند بود، رستوران ها فقط بیرون بر خواهند بود، باشگاه دارها و تفرجگاهها باید متوقف شوند .

وی در پایان خاطرنشان کرد: محدودیت های خودرویی وضعیت اقدامات قرمز را اعمال خواهیم کرد، تردد غیربومی در داخل شهر ممنوع است، از یک میلیون تا 500 هزار تومان و در  شب 200 هزار تومان جریمه خواهند شد.

 


 

 

کد مطلب: MTY4MTk1
 
 
کیمیا سامانه