سفیرهراز گزارش می دهد؛

آمل صدرنشین وضعیت قرمز کرونایی در مازندران/ تعداد بیماران در مرز ۳ رقمی شدن

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۰۸ / تیر / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
آمل همیشه در قرمز کرونایی صدرنشین است و این در حالیست که بقیه شهرها وضعیت بهتری دارند ، اما امار ها نشان که نشان می دهد، کرونا دست بر دار نیست و موج پنجم با شدت و هیبت بیشتری به سوی مازندران می تازد.
آمل صدرنشین وضعیت قرمز کرونایی در مازندران/ تعداد بیماران در مرز ۳ رقمی شدن
 

به گزارش سفیر هراز،

اردیبهشت ماه موج چهارم کرونا با تمام خبرهای بد و ناگوارش تمام شد، تعداد بستری ها کاهش یافت و روند خوبی در حال طی شدن بود که با شروع انتخابات و مراسمات بدون هیچ گونه پرتکل نوید روز های قرمز برای آمل بود، سایه شوم  وضعیت قرمز که با دیدن افتتاحیه ها، متینگ های انتخاباتی آن را بر سر مازندران و آمل احساس می کردیم، اما وضعیت به اینجا ختم نمی شود، در ییلاقات خبری از کرونا نیست، ترافیک خودروهای در اخر هفته نوید دورهمی های خانوادگی دارد که مجالی برای خودنمایی کروناست و پر واضح است که عادی انگاری چه در دورهمی های خانوادگی و چه مراسمات انتخاباتی..

تعداد بیماران رو به افزایش یافته است بطوری که به گفته سخنگوی علوم پزشکی مازندران در عرض سه روز تعداد بیماران کرونایی در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران از 214 نفر به 276 نفر رسیدند و حدود 29 درصد افزایش یافت و سیر صعودی در پیش گرفت.

آمل همیشه در قرمز کرونایی  صدرنشین است و این در حالیست که بقیه شهرها وضعیت بهتری دارند ، اما امار ها نشان که نشان می دهد، کرونا دست بر دار نیست و موج پنجم با شدت و هیبت بیشتری به سوی مازندران می تازد.

پاشنه اشیل این وضعیت چیست، تنها چیزی که به ذهن می رسد عادی سازی جامعه است که هر بار روندکاهشی را در پیش گرفتیم کمی بعد پیک دیگری گریبانگیرمان شده است.

علیرضا شریعت، فرماندار امل در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به  بستری 90  بیمار کرونایی در امل گفت: ۷۲ نفر از شهروندان املی و مابقی غیر املی هستند، وضعیت این شهرستان قرمز شده است .

وی با بیان اینکه  تعداد بیمارانسرپایی رو به افزایش است، خاطرنشان کرد: روزانه  ۱۵۴ نفر ویزیت سرپایی می شوند که عدد خوبی نیست و نگران کننده است.

فرماندار امل در خصوص وجود کرونای آفریقایی و پیشرفته کرونا در آمل بیان کرد: چند روز فوتی نداریم، اما افزایش آمار نگران کننده است، از نوع جهش یافته موردی تا کنون مشاهده نشده است، امیدواریم مثل پیک های گذشته نشود شرایط رنگبندی تغییر  کند و با رعایت پرتکل ها به شرایط خوبی برگردیم.

 وی به رعایت فاصله اجتماعی و زدن ماسک تاکید کرد و افزود: مردم همچنان باید توصیه ها را جدی بگیرند و موارد بهداشتی را رعایت کنند، از جامعه انتظار می رود مانند گذشته رفتار کنند و با فاصله گذاری اجتماعی و رعایت نکات ضروری مراقب سلامتی خود و دیگران باشند.

مانند موج دوم که امل به بستری 400 بیمار رسیده بود ، امیدواریم ان شرایط سخت دوباره تکرار جدای از این معین بودن بیمارستان امل هم مزید بر علت شده که بیماران کرونایی را بیشتر از شهرهای اطراف بدانند در حالی که به گفته مسئولین این شهرستان بیشترین امار بیماران کرونایی در بیمارستان های امل خود املی ها هستند.

2 هزار و 500 تخت در بیمارستان های دولتی مازندران قرار دارند و امارها نشان از افزایش بیماران در این بیمارستان هاست.

 


 

 

کد مطلب: MTY4MTg4
 
 
کیمیا سامانه