مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران:

پیش بینی پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصدی پروژه سد هراز تا پایان امسال/ اتمام پروژه تا ۳ سال آینده در صورت تامین اعتبار

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۰۱ / اردیبهشت / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران گفت:در صورت تخصیص بودجه تا سه سال آینده پروژه سد هراز به اتمام و بهره برداری می رسد.
پیش بینی پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصدی پروژه سد هراز تا پایان امسال/ اتمام پروژه تا ۳ سال آینده در صورت تامین اعتبار
 

به گزارش سفیر هراز،مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران محمدابراهیم یخکشی صبح امروز در حاشیه بازدید از پروژه بزرگترین سد انحرافی مازندران، هراز در جمع خبرنگاران با اشاره به به تامین اعتبار پروژه در سال ۹۹ بیان کرد: مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان اختصاص یافته که در کنار تامین بودجه پیوست حدود ۱۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است.
وی با بیان اینکه امسال این بود نه پیوست ۴۰ میلیارد تومان مصوب شد، افزود: امیدواریم با استفاده از سایر منابع بودجه بیشتری دریافت کنیم با توجه به این که ظرفیت های دیگری را شروع کردیم.
یخکشی مجموع تامین مورد نیاز اعتبار برای مجموعه راه و سد را بالغ بر ۸۰۰ تا یک هزار میلیارد تومان عنوان و مطرح کرد: تسریع در اجرای این پروژه ملی به تامین اعتبار برمی گردد که تلاش برای تخصیص بودجه دستور کار است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران ادامه داد: امسال از ماده ۵۶ فاینانس برای دریافت بودجه اقدام شده که پیش بینی مبلغ یک هزار و دویست میلیارد تومان جذب اعتبار است که برنامه فاینانس نیز برای این پروژه ملی هست.
وی با بیان اینکه سال گذشته موضوع فاینانس مطرح شد اما به دلیل شرایط اقتصادی موفق نشدیم و امسال دوباره تلاش دستور کار قرار گرفت، گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال جاری سد هراز ده درصد افزایش در پیشرفت فیزیکی داشته باشیم.
یخکشی خاطرنشان کرد: بیشتر موضوع سد در امر تامین مالی است که در صورت تخصیص بودجه تا سه سال آینده پروژه به اتمام و بهره برداری برسد.

 


 

 

کد مطلب: MTY4MDk5
 
 
کیمیا سامانه