شهردارآمل:

تلاش می کنیم عمارت تکرار نشود/ حمل نخستین محموله زباله در سایت جدید پردازش

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۱۶ / فروردین / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
شهردار آمل گفت:برای وجود هر سایت پردازش لازم است در ابتدا سایت زباله راه اندازی شود، 70 درصد اعتبار اسن سایت بصورت اعتبارات ملی و دولتی تامین شده است.
تلاش می کنیم عمارت تکرار نشود/ حمل نخستین محموله زباله در سایت جدید پردازش
 

به گزارش سفیر هراز،

عمارت سالهاست آینه دقی برای شهروندان شده است و چون آتشنشانی فعال هر لحظه می تواند به سرش بزند و با یک رانش، با یک انفجار چون بمب اتمی برای شهر باشد، غده ای بدخیم که 36 سال است در جان سلامتی مان تنیده است و روز به روز وخامتش بیشتر می شود، امیدواریم این بلای سیاه با مدیریت درست تبدیل به طلای سیاه شود.

میانگین زباله برای هر فرد در کل کشور 700 گرم است، اما بطور متوسط هر فرد روزانه در آمل یک کیلو تا یک کیلو و 200 گرم  زباله تولید می کند تا آغارگر فاجعه ای باشد که امروز به ندانم کاری منتهی شود .

در سال 90 وزارت نیرو وعده داده بود طی 2 سال عمارت را تعطیل و مشکل را حل خواهد کرد، خوشبختانه برای برطرف شدن مشکل زباله آمل عزم استانی وجود دارد، این جمله ای بود که معاون امور عمرانی استاندار مازندران علی نبیان در سال 96 گفت و واگذاری زمین جدید برای ساخت کارخانه زباله سوز را تا پایان ماه جاری خواند.

نمادی از بی توجهی که امروز از هر زاویه ای هم بررسی کنید نمی توان آن را نادیده گرفت، عمارت چون غده سرطانی بدخیم هر روزوضعیت وخیم تری می یابد، این آتشفشان فعال هر لحظه توان انفجاری به اندازه یک بمب اتم را دارد و آنقدر بزرگ شده است که دیگر کسی نمی تواند برای کم کاری هایش در این حوزه سرپوش بگذارد.

 

حمید هاشمی شهردار آمل با اشاره به مشکل زباله در آمل گفت:با وجودی که حجم زباله های عفونی کم است، اما بخاطر الودگی زیاد چند برابر خطرناک است و می تواند آسیب جدی ایجاد کند.

وی با بیان انعقاد قرارداد نظام پزشکی و شهرداری در جمع اوری زباله های عفونی عنوان کرد: با پرسنل و ماشین الات متفاوت از دیگر زباله ها به جمع آوری و امحای زباله خواهیم پرداخت که در این موارد اسیب به حداقل خواهد رسید.

وی عمارت را معضلی برای امل خواند و تاکید کرد:در خصوص پردازش زباله عمارت و سایت زباله فعالیت های زیادی انجام شد، هزار هکتار زمین در منطقه سنگچالک به شهرداری تحویل داده شد، با وجودی که چند سال گذشته امه ان زده شده بود، لازمه پردازش زباله، افتتاح سایت است و برای افتتاح سایت باید مطالعات زیست محیطی کامل شود.

شهردار آمل از اقدامات شهرداری در خصوص زباله بیان کرد: عملیات های اولیه چون تسطیح اراضی، هموارسازی مسیر و زمین برای احداث سایت زباله در حال اماده سازی است.

وی با تاکید اینکه تمام تلاش مان این است که عمارت تکرار نشود، خاطرنشان کرد: با وجود این فعالیت ها منتظر هستیم در ابتدا باید نتایج مطالعات زیست محیطی مشخص شود تا به کلنگ زنی و افتتاح ان بپردازیم، باید مکان یابی به درستی انجام شود.

شهردار آمل از حمل نخستین محموله زباله در سایت پردازش در هفته های اینده خبر داد و اظهار کرد: برای وجود هر سایت پردازش لازم است در ابتدا سایت زباله راه اندازی شود، 70 درصد اعتبار اسن سایت بصورت اعتبارات ملی و دولتی تامین شده است.

شهردار آمل با اظهار این که مقدمه هر سایت زباله ای ، وجود یک سایت پردازش است ، گفت : خوشبختانه تقریبا ۷۰ درصد اعتبار این سایت پردازش به صورت ملی و دولتی تامین شده است و تا سه هفته آینده نخستین محموله زباله به سایت پردازش حمل خواهد شد.

وی با بیان واکسینه کردن 60 درصد نیروهای خدماتی شهرداری، عنوان کرد: در مرحله نخست واکسن علیه کرونا تعداد 56 نفر از پاکبانان املی در برابر کرونا واکسینه شدند و 88 نفر نیز واکسن دریافت کردند که در مجموع 144 پاکبان در شهرداری آمل واکسینه شدند.

 

 

 


 

 

کد مطلب: MTY4MDcy
 
 
کیمیا سامانه