رئیس هلال احمر آمل:

نقش تاثیرگذار خانه هلال احمر در بحران/امادگی اسکان 600 نفر در 3 روز

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۰۵ / فروردین / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
رئیس هلال احمر آمل گفت:بر اساس پیش بینی هواشناسی وزش باد از ۸۰ کیلومتر بر ساعت تا ۱۲۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود و از این رو باید آمادگی لازم انجام داده شود.
نقش تاثیرگذار خانه هلال احمر در بحران/امادگی اسکان 600 نفر در 3 روز
 

به گزارش سفیر هراز،

 

جمشید نیکزاد رئیس هلال احمر آمل در جلسه مدیریت بحران در فرمانداری آمل برگزار شد، گفت: بر اساس پیش بینی هواشناسی وزش باد از ۸۰ کیلومتر بر ساعت تا ۱۲۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود و از این رو باید آمادگی لازم انجام داده شود.

 وی با بیان اینکه در مناطق کوهستانی شدت باد تا ۱۲۰ کیلومتر هم پیش بینی می شود، عنوان کرد: مسافران زیادی در راه برگشت هستند این آمادگی را باید داشته باشیم در صورت لزوم جاده به صورت مقطعی بسته شود؛ چرا که بخاطر شدت باد احتمال سقوط سنگ  و ریزش کوه وجود دارد.

رئیس هلال احمر آمل به اهمیت خانه هلال احمر در بخش ها و روستاها  تاکید کرد و افزود: کرد  تاثیر خانه هلال احمر در مدیریت بحران بسیار  زیاد است، اکثر خانه‌ها در روستاها قدیمی هستند و با کوچکترین باد امکان آسیب وجود دارد  حتی بارها شده ۱۱ خانه در یک شب تخریب شوند.

وی ادامه داد: از دهیاران و بخشداران درخواست می کنم حتی در اتاق دهیاری و یا بخشداری برای راه اندازی خانه هلال احمر اقدام کنند تا در مواقع بحران دچار مشکل نشوند..

نیکزاد خاطرنشان کرد: در منطقه لاریجان امکان آمادگی ۶۰۰ نفر با جیره غذایی  به مدت 72 ساعت  را خواهیم داشت،  هفته قبل یک متر برف در جاده داشته باشیم که خوشبختانه به سرعت بازگشایی شد .

 


 

 

کد مطلب: MTY4MDYz
 

 
کیمیا سامانه