رئیس هواشناسی آمل:

هشدار وزش باد شدید در شهرهای مازندران/ دمای هوا تا ۱۵ درجه کاهش می یابد

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۰۵ / فروردین / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
رئیس هواشناسی آمل گفت:سرعت باد هشتاد کیلومتر بر ساعت برای مناطق پایین دست انتظار داریم و برای برخی از مناطق با اختلاف کمتری اتفاق خواهد افتاد و در مناطق بالادست سرعت بیشتر خواهد بود.
هشدار وزش باد شدید در شهرهای مازندران/ دمای هوا تا ۱۵ درجه کاهش می یابد
 

به گزارش سفیر هراز،

هوشنگ بهزادی ، رئیس پلیس هواشناسی آمل در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز گفت: در چند روز گذشته وزش باد شدید در مناطق کوهستانی شاهد بودیم، از امشب در مناطق پایین دست و مناطق جلگه هم انتظار سرعت باد به عنوان یک پدیده قالب را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه باید برای طوفان تمهیدات لازم اندیشیده شود، عنوان کرد: سازه های کم مقاوم این انتظار وجود دارد که خسارتی وارد شود، که باید تمدیدات و امادگی لازم را داشته باشیم.

رئیس پلیس هواشناسی آمل تصریح کرد: سرعت باد هشتاد کیلومتر بر ساعت برای مناطق پایین دست انتظار داریم و برای برخی از مناطق با اختلاف کمتری اتفاق خواهد افتاد و در مناطق بالادست سرعت بیشتر خواهد بود.

وی یکی از نگرانی وضعیت آب و هوایی را کاهش دما خواند و اظهار کرد: در مازندران و آمل شاهد نا پایداری هوا خواهیم بود که این نگران کننده است، باید برنامه ریزی لازم را داشتع باشیم.

بهزادی از کاهش ۱۵ درجه دمای هوا خبر داد و ادامه داد: علی الخصوص کشاورزان باید آمادگی لازم را داشته باشند، از روز پنج شنبه و بخصوص روز جمعه و شنبه این انتفاق خواهد افتاد، امیدواریم کاهش دما به خزانه های برنج خسارت نزند، با پوشش و نایلون خزانه های شالی را مستحکم تر کنند که بتوانند بهتر مدیریت کنند.

 


 

 

کد مطلب: MTY4MDYy
 

 
کیمیا سامانه