فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی امل :

حریق در جنگل های الیمستان آمل/ تلاش برای مهار آتش ادامه دارد

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۰۴ / فروردین / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی امل گفت:ظهر امروز آتش سوزی در جنگل های الیمستان ظاهراً توسط گردشگران شروع شد و عملیات برای مهار این آتش همچنان ادامه دارد.
حریق در جنگل های الیمستان آمل/ تلاش برای مهار آتش ادامه دارد
 

به گزارش سفیر هراز،

به گفته کارشناسان در دنیا و این عرض جغرافیایی مرغوب تر از جنگل های شمال ایران وجود ندارد، تنوع زیستی موجود در این جنگل ها چند برابر کل قاره اروپاست، گونه های گیاهانی که حتی در اروپا هم تولید نمی شود و نمی توانید درختانی به قطر و ارتفاع درختان جنگل های شمالی ایران ببینید ، چرا که این درختان متعلق به دوران سوم زمین شناسی هستند اما متاسفانه این میراث کهن سالهاست با بی توجهی و سهل انگاری سرنوشت سوختن و نابودی گرفته است.

محمدرضا عباس زاده فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی امل در گفتگو با خبرنگار سفیر هراز با اشاره به آتش‌سوزی منطقه الیمستان این شهرستان گفت: متاسفانه  به دلیل روشن کردن آتش توسط گردشگران و خاموش نکردن آن باعث آتش‌سوزی جنگل‌های این منطقه شده است.

 وی با بیان اینکه در حال مهار آتش هستیم، عنوان کرد: به خاطر مسدود شدن جاده هراز امدادرسانی به کندی و با اختلال انجام می‌شود، افراد محلی و نیروهای منابع طبیعی در محل حضور دارند تا آتش را مهار و باعث عدم انتشار آن شوند.

 فرمانده یگان منابع طبیعی آمل تصریح کرد:  هزار متر منطقه جنگلی در حال حاضر درگیر آتش سوزی است که درختان شکسته و باد گرم باعث تشدید این آتش سوزی میشود.

 وی ادامه داد: ظهر امروز آتش سوزی ظاهراً توسط گردشگران شروع شده است و عملیات برای مهار این آتش همچنان ادامه دارد.

عباس زاده خاطرنشان کرد: به خاطر هوای گرم حد الامکان از روشن کردن آتش در جنگل خودداری کنید و اگر آتشی روشن کردید حتما از خاموش شدن آن مطمئن شوید

 


 

 

کد مطلب: MTY4MDYw
 

 
کیمیا سامانه