مسئول بسیج جامعه پزشکی و سلامت آمل :

هفته های اینده اغاز ی برای پیک چهارم/ رصد 65 درصد جامعه آمل در طرح سردار سلیمانی

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۰۹ / فروردین / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
مسئول بسیج جامعه پزشکی و سلامت آمل:باتوجه به اعلام رسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران مبنی بر افزایش 94 بیمار مبتلا به ویروس کرونا انگلیسی درشهرهای مازندران ازجمله شهرستان آمل، از هفته‌ های آتی پیک جدیدی آغاز می‌شود
 هفته های اینده اغاز ی برای پیک چهارم/ رصد 65 درصد جامعه آمل در طرح سردار سلیمانی
 

عباس اقوامی مسئول بسیج جامعه پزشکی و سلامت شهرستان آمل در گفت و گو با خبرنگار سفیرهراز گفت: برخی از شهروندان خصوصا نسل جوان براین باورند که کرونا تمام شده است و خطر شیوع و ابتلاء به این بیماری به پایان رسیده است و این عادی انگاری کرونا خطر شیوع گسترده تر بیماری را افزایش می دهد.در هر ایامی که ازدحام ، تردد، دید و بازدیدها و اجتماعات بدون مراعات پروتکل های بهداشتی زیاد شد بلافاصله با پیک جدیدی از شیوع کرونا روبه رو شدیم

وی ادامه داد: در سال گذشته در هر ایامی که ازدحام ، تردد ، دید و بازدیدها و اجتماعات بدون مراعات پروتکل‌های بهداشتی زیاد شد، بلافاصله با پیک جدیدی از شیوع کرونا مواجه شدیم و اکنون نیز اگر شهروندان رعایت نکنند با روزهای خطرناکی روبرو خواهیم بود.

اقوامی با بیان اینکه در ایام نوروز شهرستان آمل دارای وضعیت ناپایداری از لحاظ کرونایی می باشد افزود: باتوجه به اعلام رسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران مبنی بر افزایش 94 بیمار مبتلا به ویروس کرونا انگلیسی درشهرهای مازندران ازجمله شهرستان آمل، از هفته‌ های آتی پیک جدیدی آغاز می‌شود که هم در ابتلا و هم در زمینه مرگ و میر بسیار خطرناک خواهد بود .از شهروندان خواهش می کنم ویروس جهش یافته انگلیسی را جدی گرفته وسلامت خود و اطرافیان را به خطر نیندازند.

مدیر بسیج جامعه پزشکی و سلامت آمل اظهار داشت: نمی توان صرفا مردم را برای ورود به پیک جدید کرونا مقصر دانست زیرا زمانی که مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا اجازه بازگشایی و تردد در جاده های مواصلاتی به مازندران را صادر و مسافرت ها را به بهانه گردشگری آزاد و نظرات کارشناسانه وزارت بهداشت و درمان را به هیچ انگاشتند و تنها راه ممنوعیت مسافرت را جریمه روزانه 500 الی یک میلیون تومان قرار دادند تا ویروس در سطح جامعه با مبلغ فوق در گردش باشد انتظاری کمتر از این را نداشتیم.

وی از روند اجرایی طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی خبرداد: به همت بسیجیان شهرستان آمل و حوزه های بهداشتی و سلامت توانستیم در سال گذشته مراجعه کنندگان به بیمارستان های این شهرستان را کم کنیم. با تلاش شبانه روزی همراه با وفاق و همدلی بین حوزه‌های سلامت ، بهداشت و جامعه بسیج در پای منازل مردم حضور پیدا کرده و اقدام به خدمات رسانی در قالب رصد و شناسایی و همچنین توزیع بسته های معیشتی کردیم. در مرحله دوم این طرح نیز با تشدید بیماریابی، تمام بسیجیان اقشاری ما پای کار آمدند و امیدواریم بتوانیم با کمک همه مردم شهرستان آمل اعم از نیروهای بهداشتی ، بسیجیان، پزشکان وکادر درمان بتوانیم به زودی زود به این ویروس منحوس فائق شویم.

اقوامی در ادامه با بیان اینکه در طرح شهید سلیمانی بالغ بر ۶۰ الی ۶۵ درصد جامعه شهری و روستایی این شهرستان رصد و شناسایی شدند گفت: اقدامات در زمینه غربالگری شهروندان انجام شد و در این میان افرادی که مبتلا به ویروس کرونا بودند و در منازلشان قرنطینه شدند از سوی سپاه و بسیج این شهرستان بسته های معیشتی دریافت کردند.

وی ادامه داد: مجموعه بسیج و سپاه از هیچ گونه کمک های دولتی در این حوزه برخوردار نبود. با این وجود سپاه و بسیج زودتر از دستگاههای دولتی وارد میدان شده و در بحث حمایت از بیماران کرونایی سنگ تمام گذاشتند.

مدیر بسیج جامعه پزشکی و سلامت آمل از برنامه این مجموعه در سال جاری خبر داد و گفت: در سال جاری مطابق گذشته تشدید طرح شهید حاج قاسم سلیمانی استمرار دارد و تا نابودی ویروس کرونا در کنار حوزه بهداشت و سلامت خواهیم بود . همچنین در ایام نوروز نیز یک تیم تخصصی ویژه پزشکی به همراه دارو و امکانات بهداشتی و درمانی مورد نیاز از جمله پک های بهداشتی، محلول و ماسک را به منطقه دشتیاری واقع در سیستان و بلوچستان اعزام کردیم.

وی هدف از اعزام این گروه جهادی را حمایت از 3 هزار نفر از مردمان محروم این استان بیان کرد و گفت: این گروه جهادی از سوم فروردین به مدت ده روز بصورت رایگان در منطقه دشتیاری به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در قالب اردوی جهادی می پردازند و امیدواریم در سال ۱۴۰۰ بتوانیم در حوزه پزشکی و پرستاری بیشتر در خدمت مردم این مرز و بوم باشیم.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: از همه هموطنان عزیز تقاضامندم با توجه به اینکه سلامت جامعه جزء اولویتهای نظام جمهوری اسلامی ایران است به استان مازندران و شهرستان آمل سفر نکنند و برای حفظ سلامتی خود و جامعه در منزل و شهرهای خود بمانند و به اوضاع سلامت کشور کمک کنند زیرا خطر بسیار جدی وغیر قابل جبرانی روز های آتی سلامت مردم را تهدید می کند.

 

 

 

 

پایان پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY4MDY1
 
 
کیمیا سامانه