پروژه پیاده راه سازی هسته مرکزی شهر آمل کلید خورد

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۲۴ / اسفند / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
شهردار آمل گفت:هسته مرکزی شهر در محدوده ای به مساحت حدود ۱۵ هزار متر مربع، در دو فاز با هدف حفظ و احیای اماکن تاریخی،گردشگری و ساماندهی ترافیک شهری پیاده راه سازی می شود.
پروژه پیاده راه سازی هسته مرکزی شهر آمل کلید خورد
 

به گزارش سفیر هراز،

سید حمید هاشمی افزود: رمپ اول پروژه پیاده راه سازی هسته مرکزی شهر آمل در میدان شهدای مدافع حرم احداث و بهره برداری شد. دومین رمپ‌نیز با هدف انتقال خودروها به محدوده ای خارج از هسته مرکزی شهر برنامه ریزی و در حال اجراست.

وی اضافه کرد؛هسته مرکزی شهر در محدوده ای به مساحت حدود ۱۵ هزار متر مربع، در دو فاز با هدف حفظ و احیای اماکن تاریخی،گردشگری و ساماندهی ترافیک شهری پیاده راه سازی می شود.

هاشمی درباره روش اجرای این پروژه اظهار داشت: پروژه پیاده راه سازی هسته مرکزی با کارشناسی، مشاوره و تشکیل جلسات متعدد با مسئولان امر در دو فاز اجرا می شود. در فاز اول این پروژه، خیابان انقلاب و باهنر ، (حدفاصل بانک ملی مرکزی و سبزه میدان) رمپ بلوار شهید بهشتی (حد فاصل پل دوازده چشمه و پل معلق) به انضمام محوطه جلوی هتل شهر تا میدان شهدای مدافع حرم و محوطه شهرداری مرکزی و در فاز دوم این پروژه نیز اطراف مصلی (بقعه میر بزرگ) پیاده راه سازی خواهد شد.

شهردار آمل در خصوص جزئیات اجرای پروژه پیاده راه سازی هسته مرکزی شهر خاطر نشان کرد: مدت انجام این پروژه ۶ ماه پیش بینی شده است که احیای جداره های تاریخی،فرهنگی و اجرای سنگ فرش، کف پوش بتنی و ویبره ای با ضخامت ۶ تا ۸ سانتی متر همراه با ایجاد فضای سبز و مبلمان انجام می شود.

هاشمی تصریح کرد؛ با پیاده راه سازی هسته مرکزی عبور وسایل نقلیه در این محدوده ممنوع خواهد شد و ساعتهای خاص برای ترددهای ضروری بازاریان پیش بینی خواهد شد.همچنین پیش بینی های لازم به منظور تردد وسایط نقلیه از قبیل ماشین آتش نشانی، امدادی و غیره در مواقع ضروری در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه معماری ساختمان اصلی شهرداری مربوط به دوره پهلوی اول است، گفت: ساختمان تاریخی و اصلی شهرداری حفظ و احیاء شده و به میدان شهرداری (سبزه میدان سابق)با کاربری فرهنگی و اجتماعی تغییر می کند. 

گفتنی است؛ در ادامه انجام این پروژه، اجرای یک رمپ دوچرخه سواری هم در بلوار شهید بهشتی پیش بینی شده است.

 


 

 

کد مطلب: MTY4MDUw
 

 
کیمیا سامانه