فرماندار شهرستان آمل:

آمل به وضعیت زرد تغییر یافت/منتظر و پذیرای گردشگر و مسافری نیستیم

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۲۸ / اسفند / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
فرماندار شهرستان آمل:مطابق آخرین وضعیت رنگ بندی اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا ، خوشبختانه شهرستان آمل به وضعیت زرد تغییر یافت. ما از مسافرانی که قصد مسافرت دارند خواهش می‌کنیم که سفرها را به زمان دیگری که بر کرونا تسلط پیدا کردیم موکول کنند.
 آمل به وضعیت زرد تغییر یافت/منتظر و پذیرای گردشگر و مسافری نیستیم
 

علیرضا شریعت فرماندار شهرستان آمل در گفت وگو با خبرنگار سفیر هراز گفت: مطابق آخرین وضعیت رنگ بندی اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا ، خوشبختانه شهرستان آمل به وضعیت زرد تغییر یافت و جا دارد از همه مردم تشکر کنم که در جهت مقابله و جلوگیری از شیوع این ویروس ما را همراهی کردند.

شریعت با اشاره به ابتلاء 2 مازندرانی به ویروس کرونای انگلیسی گفت: متاسفانه در قائم شهر 2 فرد مبتلاء به ویروس انگلیسی شناسایی شده است و تحت مراقبت شدید هستند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در شهرستان آمل تاکنون کرونای انگلیسی مشاهده نشده است ولی ما قطعی نمی‌توانیم بگوییم این ویروس در آمل وجود ندارد چه بسا ویروس کرونای انگلیسی در حال گسترش باشد و ما ندانیم. اما این دغدغه و نگرانی داریم. به همین دلیل من از مردم خواهش می‌کنم برای رعایت سلامتی و جان خود و دیگران، از مسافرت و سفر بپرهیزند و همانند سال گذشته دیدوبازدیدها را کم کنند.

فرماندار شهرستان آمل با تاکید بر اینکه ما منتظر و پذیرای گردشگر و مسافری نیستیم اظهار کرد: در وضعیت زرد همانند گذشته با محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ الی ۳ صبح را اجرا می کنیم. همچنین بسیاری از فعالیت‌هایی همانند رستوران‌ها ،کماکان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بر اساس دستور ضوابط‌وشرایط وضعیت زرد اقدام به کار خواهند کرد. ما از مسافرانی که قصد مسافرت دارند خواهش می‌کنیم که سفرها را به زمان دیگری که بر کرونا تسلط پیدا کردیم موکول کنند.

فرماندار آمل از تعداد بیماران کرونایی بستری شده و فوتی ها در این شهرستان خبرداد و گفت: در روز پیشین خوشبختانه برای اولین باری بود که 108 بیمار در بیمارستان های این شهرستان بستری هستند که از این تعداد ۸۵ نفر آملی می‌باشند. همچنین در این روز فوت ناشی از ابتلاء به بیماری کرونا نداشتیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم می‌تونیم سیر نزولی را برای شیوع و ابتلا به کرونا را پیشبینی کنیم. در غیراین صورت مطابق تجمعات مردم در بازار و اصرارشان برای خرید غیر ضروری وارد پیک چهارم کرونا می‌شویم که در صورت وارد شدن به این مرحله با بحران شدیدی روبه‌رو خواهیم شد.

این مقام مسئول در پایان گفت: دغدغه و نگرانی ما برای گسترش ویروس کرونا همیشگی است. از مردم خواهش می‌کنم تا زمانی که به اندازه کافی نتوانستیم از واکسن کرونا استفاده کنیم پروتکل های بهداشتی را همانند گذشته به زدن ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی توجه کنند و از نشست ها و دورهم نشینی بپرهیزند و تا حد ممکن شهروندان خریدهای خود را به صورت مجازی و یا تلفنی انجام دهند تا به وضعیت نارنجی و قرمز برگشت نکنیم.

 


 

 

کد مطلب: MTY4MDU1
 

 
کیمیا سامانه