فرماندار ویژه امل:

بیش از 40 هزار جریمه در محدودیت های تردد در آمل /123 بیمار بستری کرونایی

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۱۸ / اسفند / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
فرماندار آمل گفت:خوشبختانه درآمل کرونای انگلیسی نداشتیم، ولی تمام بیمارستان ها شهرستان آمادگی ایجاد شده است تا در مواجهه با کرونای انگلیسی به درمان و مقابله بپردازیم.
بیش از 40 هزار جریمه در محدودیت های تردد در آمل /123 بیمار بستری کرونایی
 

به گزارش سفیر هراز،

شریعت فرماندار آمل در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به اینکه همچنان در وضعیت قرمز کرونایی هستیم، گفت: وضعیت پایدار متوسطی داریم، یعنی شرایط ما نسبت به گذشته بهترشده است، اما بسیار نگرانیم که وارد موج چهارم شویم.

وی با ابراز نگرانی از شیوع ویروس کرونایی انگلیسی در کشور، عنوان کرد:  با شیوع ویروس کرونای انگلیسی در سطح کشور اگر نتوانیم این زنجیره را قطع کنیم، این نگرانی وجود دارد که وارد  یک پیک بسیار خطرناک و وحشتناک شویم، به همین دلیل باید حتما پرتکل ها را رعایت کنیم.

وی تعداد بیماران بستری کرونا در شهرستان را 123 نفر خواند و خاطرنشان کرد: 103 بیمار آملی هستند و جز بیمارستان 17 شهریور بقیه بیمارستان ها بیماران کرونایی را پذیرش می کنند، با همین روند پیش رویم، بعضی از بیمارستان ها را از پذیرش بخش کرونایی خارج میکنیم .

فرماندار آمل در خصوص تعداد فوتی های بیماران کرونایی اظهار کرد: تعداد فوتی ها متغییر است، گاهی سه، چهار نفر فوت شده اند، گاهی یک نفر و یا چند روزی فوتی نداشته باشیم؛ ولی آنچه نگران کننده است، کاهش سن فوتی هاست که گاهی به زیر بیست سال می رسد.

جزئیات کرونای انگلیسی

وی از جزئیات کرونای انگلیسی در آمل گفت: خوشبختانه درآمل کرونای انگلیسی نداشتیم، ولی تمام بیمارستان ها شهرستان آمادگی ایجاد شده است تا در مواجهه با کرونای انگلیسی به درمان و مقابله بپردازیم.

 

شریعت ازبا بیان محدودیت های  سفرهای نوروزی عنوان کرد:  قرارشده است، که ستاد ملی بر اساس رنگ بندی شهرستان ها و استان ها تا ۲۵ اسفند محدودیت ها را اعلام کنند و بر همان اساس رنگ بندی مشخص خواهد شد، ما مسافر هارا یا میپذیریم و یا خیر، در حال حاضر نارانجی هستیم و این شهرستان مسافر نمی‌پذیرد .

وی ادامه داد: در حال حاضر محدودیت های شهرستانی را در حوزه های تردد داریم، تمام پلاک های غیربومی در آمل جریمه می شوند، در صورت تردد 500 هزار تومان در هربیست و چهارساعت جریمه خواهند شد و هر وسایل نقلیه ای از ۲۱تا سه بامداد تردد کند  دویست هزارتومان جریمه می شود.

40 هزار جریمه

فرماندار ویژه آمل از بیش از چهل هزار فقره جریمه در محدودیت کرونا در آمل خبر داد و خاطرنشان کرد: وقتی کسی مراعات نکند جریمه می شود و این جریمه ها دو علت خواهد داشت،  کسانی که بازدارندگی می کنند یا مبلغ جریمه برایشان مهم نیست و یا اینکه بی اعتنا هستند.

وی تصریح کرد: نسشهرستان آمل در شرایط جغرافیایی خاصی قرار دارد، شهرستان توریست پذیر و  نقطه اتصال پایتخت هستیم و جمعیت کارگری بیش از هفتاد هزارنفردرشهرستان و حداقل پنج شهرک اقتصادی مهم این شهرستان را ویژه کرده است.

شریعت با تاکید اینکه اگر پروتکل ها را رعایت نکنیم شرایط سخت تر خواهد شد، اظهار کرد: پروتکل های مصوب ملی را الزاما بایدرعایت کنیم، کسی حق ندارد، خارج از آن تصمیم بگیرد، تا زمانی که ما در وضعیت رنگ نارنجی قرارداریم .

وی در خصوص محدودیت های تردد بیان کرد: در تمام محدودیت های اعلامی ستاد ملی جاده های اصلی ترانزیتی هستند، محدودیت های ایجاد نباید مانع تردد شاهراه های اصلی کشور شود، اما حضور در مراکز و پخش های روستا و شهر ها و پخش های که در محدود هستند الزامی است.

 


 

 

کد مطلب: MTY4MDQ3
 

 
کیمیا سامانه