رییس شبکه بهداشت و درمان آمل:

پیک چهارم کرونا در سایه عادی انگاری/ هیچ کرونای انگلیسی در امل تایید نشد

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۱۲ / اسفند / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
رئیس بهداشت و درمان گفت:بیش از ۹۰ درصد براساس سامانه کشور پرتکل ها را رعایت می کنند، اما بر خی از واحد های صنفی در رعایت پرتکل ها کم کاری می کنند، بعنوان مثال رعایت فاصله اجتماعی در پاساژها ۳۰ درصد است.
پیک چهارم کرونا در سایه عادی انگاری/ هیچ کرونای انگلیسی در امل تایید نشد
 

به گزارش سفیر هراز،

رمضانی ، رییس شبکه بهداشت و درمان آمل در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه  ۵ بیمارستان آمل  درگیر موارد بستری بیماری کرونا هستند، گفت: موارد بستری بسیارکاهش پیدا کرده اند، اما روندکاهشی بسیار شکننده است.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد شهروندان آملی پرتکل های رعایت می کنند، عنوان کرد: بیش از ۹۰ درصد براساس سامانه کشور پرتکل ها را رعایت می کنند، اما بر خی از واحد های صنفی در رعایت پرتکل ها کم کاری می کنند، بعنوان مثال رعایت فاصله اجتماعی در پاساژها ۳۰ درصد است.

رئیس بهداشت و درمان از عبور پیک مرحله سوم کرونا خبر داد و اطهار کرد: توانستیم در مدت طولانی تر با مدیرت ببشتری کنترل کنیم، اکثر استان ها پیک سوم را با تمام توان و حوزه بهداشت و درمان در اوج بحران رسید در حالی که در مازندران پیک به مرحله بحران نرسد و جوابگوی تعداد افراد بیمار بودیم و این نشان از عملکرد خوب دانشگاه علوم پزشکی مازندران بود.

وی ادامه داد:  در پیک سوم قله پیک به حدی نرسیده بود که ما دچار بحران شویم، هرچقدر میزان بستری شدن کم باشد تعداد فوتی ها نیز کاهش پیدا خودهد کرد.

رمضانی با تاکید اینکه کرونای انگلیسی در آمل مشاهده نشده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه  در ویروس کرونای انگلیسی سنین پایین درگیرتر می شوند، میانگین سن ابتلا کاهش پیدا کرده است و شدت بیماری بیشتر است در حالی که در 24 تا 48 ساعت فرد را کاملا درگیر می کند.

وی تصریح کرد: حدود ۵۰۰ نفر از کادر درمان واکسن شدند و اولویت با پرسنل بخش کرونا، اوژانس و ۱۱۵ در مرحله بعد به گروه هدف واکسن خواهیم زد، حدود 50 دوز برای گروه هدف درنظر گرفته شده است، تا آذر ماه همه گروههای واکسن زده می شوند.

رئیس اداره بهداشت و درمان از شیوع پیک چهارم بخاطر بازارهای عید و عید نوروز ابراز نگرانی کرد و افرود: برای پیک چهارم برنامه ریزی کردیم تا در بیمارستان ها امادگی رو ایجاد کنیم،اما متاسفانه بخاطر شیوع ویروس کرونایی انگلیسی در کشور دوهفته فرصت کمتر است  و ۴۸ تا ۷۲ ساعت فرد به بدترین حالت میرسد .

وی در پایان تاکید کرد: متاسفانه عادی انگاری جامعه  باعث افزایش شیوع کرونا خواهد شد، حتما از زدن دو ماسک و رعایت فاصله اجتماعی استفاده کنند.

 


 

 

کد مطلب: MTY4MDM5
 

 
کیمیا سامانه