رئیس هواشناسی امل :

کاهش نسبی دما بیش از انتظار تا یکشنبه/ هفته ای صاف تا نیمه ابری در مازندران

تاریخ انتشار : شنبه - ۲۱ / تیر / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
رئیس هواشناسی امل گفت:در شنبه و یکشنبه تقریبا همراه با وزش باد کاهش نسبی دما بیش از نسبت به انتظار تابستان خواهیم داشت، اما در روزهای بعد با دمای 34 درجه انتظار هوای گرمی را باید داشته باشیم.
کاهش نسبی دما بیش از انتظار تا یکشنبه/ هفته ای صاف تا نیمه ابری در مازندران
 

به گزارش سفیر هراز،

هوشنگ بهزادی در گفت و گو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به وضعیت آب و هوایی مازندران گفت: آب و هوایی امروز در مناطق ساحلی و جلگه ای، نیمه ابری گاهی افزایش ابر، کاهش نسبی دما ، بارش پراکنده و وزش باد را خواهیم داشت که برای فردا نیز همین منوال خواهد بود.

 وی با بیان آب های امروز و فردا در مناطق میان بند و ارتفاعات، عنوان کرد: آب و هوایی نیمه ابری، گاهی ابری همراه با رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد پش بینی می شود.

رئیس هواشناسی امل ادامه داد: بیشینه دما در مناطق غربی استان، بین 26 تا 29 درجه و در  مناطق مرکزی وشرقی، بین 29 تا 32 درجه سلسیوس است و در روز گذشته بیشینه دما در استان، بین 28 تا 31 درجه سلسیوس بود.

وی تصریح کرد: در شنبه و یکشنبه تقریبا همراه با وزش باد کاهش نسبی دما بیش از نسبت به انتظار تابستان خواهیم داشت، اما در روزهای بعد با دمای 34 درجه انتظار هوای گرمی را باید داشته باشیم.

بهزادی آب و هوای دوشنبه و سه‏ شنبه این هفته را صاف تا نیمه ابری خواند و تاکید کرد: همراه با افزایش نسبی دما تخمین زده می شود کهدر ساعات بعدازظهر وشب با افزایش ابر، وزش باد و در ارتفاعات با رگبار پراکنده مواجه خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین بیشینه دما در مناطق غربی استان، بین 28 تا 31 درجه سانتیگراد و در  مناطق مرکزی وشرقی، بین 31 تا 34 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

رئیس هواشناسی امل هوای چهارشنبه را صاف تا نیمه ابری عنوان کرد و یادآور شد: در بعدازظهر با افزایش ابر، وزش باد و در ارتفاعات رگبار پراکنده خواهیم داشت که در روز پنج شنبه نیز همین منوال خواهد بود.

وی افزود: بیشینه دما در غرب استان، بین 28 تا 31 درجه سانتیگراد و در مرکز و شرق، بین 31 تا 34 درجه سانتیگراد است.

بهزادی وضعیت آخرین روز هفته را صاف تا نیمه ابری دانست و اظهار کرد: در بعدازظهر نیز افزایش ابر و وزش باد را شاهد خواهیم بود که بویژه در مناطق غربی و ارتفاعات با رگبار و رعدوبرق پراکنده همراه خواهد بود، بیشینه دما درغرب استان، بین 28 تا 31 درجه سانتیگراد و در مرکز و شرق استان نیز بین 31 تا 33 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

وی میانگین بارش در ماه تیر را در مناطق مرکزی و شرقی استان در محدوده نرمال خواند و خاطرنشان کرد: براساس خروجی های مدل اقلیمی پژوهشکده اقلیم شناسی کشور، پیش بینی فصلی بارش در محدوده نرمال و در مناطق غربی استان متمایل به کمتر از نرمال است که در ماه های مرداد و شهریور99 در محدوده نرمال پیش بینی می گردد.

بهزادی در پایان تصریح کرد: میانگین دما هوا نیز در ماه تیر و مرداد متمایل به نرمال و در ماه شهریور بیش از نرمال پیش بینی می گردد.

 


 

 

کد مطلب: MTY3NTg2
 
 
کیمیا سامانه