در جلسه ستاد بحران کرونا مطرح شد:

اعلام وضعیت فوق العاده در آمل/ کرونا در آمل سه رقمی شد

تاریخ انتشار : شنبه - ۱۴ / تیر / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
فرماندار آمل گفت:دیروز ۸۵ بیمار کرونایی در بیمارستان امام خمینی ره بستری بودند و امروز این امار به ۱۰۵ نفر رسید و این در حالی است که در دو سه روز گذشته ۵۵ بیمار در این بیمارستان بستری بودند، اگر محکم نیستیم و رعایت نکنیم ادامه روند غیر قابل کنترل خواهد بود.
اعلام وضعیت فوق العاده در آمل/ کرونا در آمل سه رقمی شد
 

به گزارش سفیر هراز،سید جعفررسولی در جلسه اضطراری ستاد مبارزه با بیماری کرونا در فرمانداری آمل برگزار شد با اشاره به اینکه وضعیت شهرستان قرمز است، گفت: دیروز ۸۵ بیمار کرونایی در بیمارستان امام خمینی ره بستری بودند و امروز این امار به ۱۰۵ نفر رسید و این در حالی است که در دو سه روز گذشته  ۵۵ بیمار در این بیمارستان بستری بودند، اگر محکم نایستیم و رعایت نکنیم ادامه روند غیر قابل کنترل خواهد بود.
وی با بیان شرایط فوق العاده  در آمل عنوان کرد:  در ابتدایی شیوع کرونا این بیماری با سرماخوردی جزئی نشان می داد، اما امروز  تغییر شکل داده و فقط مشکل ریه نیست، که در سی تی نشان دهد، جامعه باید این حساسیت را درک کند.
 فرماندار آمل تصریح کرد: اسفند ماه تعداد بیماران بیش از سیصد نفر بستری بودند که هر روز کاسته می شد و در 21 خرداد به بیست نفر رسید و در یک هفته هیچ امار فوتی نداشتیم.
وی ادامه داد: امروز آمل مقام اول در کرونا را دارد، وضعیت در شهرستان قرمز است و روند افزایشی داریم، مردم و مسئولین باید همگی همکاری کنند.
رسولی ادارات را ملزم به زدن ماسک و رعایت پرتکل بهداشتی بیان کرد و افزود: برای ارباب رجوع ها نیز زدن ماسک الزامی است و فاصله اجتماعی را باید رعایت کنند.
وی برگزاری هر گونه جلسات غیر ضروری، همایش ها، افتتاحه ها، سخنرانی و برنامه های فرهنگی را لغو اعلام کرد و یاداور شد: کلاس های آموزشی مدارس تعطیل شوند و در تالارها با زدن ماسک  و رعایت فاصله اجتماعی و با این مواضین بهداشتی میتوانند با نیم ظرفیت  فعالیت کنند.
فرماندار ویژه آمل خاطرنشان کرد: تا اصلاع ثانویی وضعیت نارنجی یا سفید شود، امام جمعه ها نمازجمعه های شهرستان را تعطیل کنند و هر گونه مراسمی عزاداری ختم در مساجد ممنوع شود و فقط فرایض عبادی بپردازند.

 


 

 

کد مطلب: MTY3NTcw
 
 
کیمیا سامانه