مدیرکل بهزیستی مازندران:

30 درصد جمعیت مازندران از خدمات بهزیستی استفاده می کنند/ یک هزار معتاد آملی در مراکز بهزیستی

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۱۲ / تیر / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
مدیرکل بهزیستی مازندران تصریح کرد: یک هزار معتاد آملی در مراکز اقامتی و سرپای تحت نظارت بهزیستی خدمات دریافت می کنند.
30 درصد جمعیت مازندران از خدمات بهزیستی استفاده می کنند/ یک هزار معتاد آملی در مراکز بهزیستی
 

به گزارش سفیر هراز،

فرزاد گوهردهی  در گفتگو با خبرنگاران در سالن کنفرانس اداره بهزیستی آمل برگزار شد با اشاره به اینکه 600 هزار نفر در استان از خدمات بهزیستی استفاده می کنند، گفت: 30 درصد از جمعیت استان را شامل می شود و این جامعه هدف بهزیستی در آمل  7 هز ار و 385 نفر   است که حوزه توانبخشی ما  را پوشش می دهند، یک هزار و 203 پرونده نیز در حوزه اجتماعی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه 5 هزار و 448 نفر جامعه در آمل از خدمات بهزیستی استفاه می کنند، عنوان کرد: 4 هزارو 631 نفر در حوزه توانبخشی، یک  هزارو 350 نفر در حوزه توانبخشی مستمری می گیرند، 339 نفر در حوزه اجتماعی، و 817 نفر در حوزه هدفمندی از بهزیستی خدمات می گیرند.

 

یک هزار معتاد در آمل

 

مدیرکل بهزیستی مازندران  تصریح کرد: یک هزار معتاد آملی در مراکز اقامتی و سرپای تحت نظارت بهزیستی خدمات دریافت می کنند.

وی به یک مرکز شبه خانواده در آمل اشاره کرد و افزود: این مرکز فرزندان 12 تا 18 سال نگهداری می شود و همچنین 94 مهدکودک در مناطق شهری، روستایی و حاشیه فعالیت می کنند.

 

گوهردهی آمل را یکی از بزرگترین و با اهمیت ترین شهرهای استان خواند و اظهار کرد: 15 درصد اعتبارات استان به آمل اختصاص داده می شود، که 48 مرکز از ، مرکز ژنتیک، مرکز اقممتی بهبود بازتوانی، جمله بینایی، شنوایی سنجی، مشاوره تخصصی و عمومی، ترک اعتیاد و دیگر مراکز هستند.

 

مازندران بدون نیازمند کاشت حلزون

 

وی با تاکید اینکه هیچ نیازمند کاشت حلزونی در استان وجود ندارد، خاطرنشان کرد:بیش از 240 میلیون ریال کاشت حلزون انجام شد و در سال گذشته 20 نفر از توانخواهان املی از این خدمات استفاده کردند.

مدیرکل بهزیستی ادامه داد:100 نفر از توان خواهان از خدمات پرستاری دریافت کردند و 100 مددجوی آملی در مرکز شبانه روزی نگهداری شند که مبلغ بیش از 10 میلیارد ریال اعتبار به ان اختصاص داده شد.

وی ازبهره مندی 3 هزار و 100 معلول جسمی در این شهرستان از خدمات بهزیستی خبر داد و افزود: 186 نفر از توان خواهان از خدمات پزشکی معلولان با هزینه 549 میلیون ریال بهره مند شدند.

گوهردهی ادامه داد:بیش از 60 معلول از سوی صندق درمانی بهزیستی کمک هزینه درمان دریافت کردند و 100 نفر از وسایل بداشتی معلولین بهرمند شدند.

 


 

 

کد مطلب: MTY3NTYz
 
 
کیمیا سامانه