سفیرهراز گزارش می دهد؛

استیضاح نابهنگام شهردار آمل؛مصلحت یا منفعت

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۰۹ / تیر / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
هوای تازه در آذر ماه ساختمان سفید شهرداری آمل زده شد و هاشمی جوان را با عمارت، ترافیک، تعریض خیابان های ناتمام و...، و انبوهی از انتقادات روبه رو کرد.
استیضاح نابهنگام شهردار آمل؛مصلحت یا منفعت
 

به گزارش سفیر هراز،سی و هشتمین شهردار آمل در آخرین ماه پاییز سال گذشته در حالی جا پای امیرسلیمانی گذاشت که صندلی شهرداری از اردیبهشت ماه با سرپرست اداره می شد؛ اما از مدتها قبل چالش شهردار استارت خورده بود، یا حاشیه ها نمی گذاشت امیر دل به کار دهد و یا امیر دل به حاشیه زده بود؛ هر چه بود از نظر بسیاری از کارشناسان حوزه مدیریت شهری، سلیمانی باید خداحافظی می کرد.
سلیمانی در حالی استعفا را ترجیح داد که کوک استیضاح از مدتها قبل بر شهرداری چنبره زده بود، انتخاب شهردار هم برای تیم5/ 4 نفره شورا کار سختی بود و با تمدید سرپرست زمان می خرید؛ شورای که  برای تصمیم گیری یک پایش همیشه می لنگید، که در انتخاب هیئت رئیسه و استیضاح امیرسلیمانی علنا و به کرات خود را نشان داده بود.
آمل شهری با موقعیت استراتژیک سیاسی و صنعتی قطب مهمی در استان و کشور بشمار می رود، که حتی یک روز صندلی خالی می تواند بر تداوم مشکلات این ابر شهر استان بیفزاید.
 هوای تازه در آذر ماه ساختمان سفید شهرداری آمل زده شد و هاشمی جوان را با عمارت، ترافیک، تعریض خیابان های ناتمام و...، و انبوهی از انتقادات روبه رو کرد.
شهر هوای تازه را با تغییرات در حوزه ترافیک لمس کرد، تکلیفی برای بلاتکلیفی دست فروش ها عملیاتی شد و این ابتدای راه هاشمی بود؛ انتخابات و بعد از ان ویروس کشنده کرونا، در کمال ناباوری برای برنامه های شهردار جوان سایه افکند.
 آمل سردرگم میان چالش ناشناخته درگیر شده بود، که بدون اغراق می توان گفت که در این دوئل سخت کرونا به آمل باخت؛ آن هم توسط تک تک کسانی که آستین هایشان را بالا زدند و محلول ساختند، کمک های مومنانه کردند و.. چقدر رویه شهردار تازه وارد آمل در این بین ستودنی بود؛ همانطور که امیر سلیمانی را در کمتر مراسمی می دیدیم، هاشمی در هیچ جا کم نمی آورد و این امتیاز خوبی به شمار می رفت، حتی برای یک شهردار ساروی.
با وجود اینکه شورای این دوره چه از نظر  تخصص و تحصیلات و چه از نظر جوانگرایی امتیاز بالایی نسبت به دوره های قبل داشت، اما نتوانسته عملکرد قابل قبولی را نشان دهد، آنچه امروز مورد نقد می باشد عملکرد شورا در استیضاح شهردار است، گویا شورای که انتهای پنجمین دوره خود را سپری می کند، می خواهد با هر چنگ و دندان افکار عمومی را قانع کند و رای بخرد و در این بین جای اینکه به ابر معضلات مهم شهرستان بپردازد، طبل استیضاح می کوبد، آن هم از شهرداری که هنوز 7 ماه از ورودش نگذشته است.
هر چند ابقای هاشمی در حال حاضر حتمی است و خوشبختانه عدم توافق گروه 4و 5 این بار به نفع همشهریان تمام می شود، اما این گونه مسائل می تواند انرژی شورا را برای پرداختن به مشکلات مهم شهری کم کند و از همه مهم تر انگیزه شهردار را برای پیشبرد به اهداف و توسعه شهرستان کاهش دهد.
البته حسن نیت شورا در حل مشکلات شهری قابل تقدیر است، اما بنظر می رسد این استیضاح کاملا مصلحتی نواقص یک دهه را در نیم سال انتظار دارد، آن هم با وجود چنین شرایط حساسی،  بهتر نیست اعضای شورا در سال پایانی این دوره به امورات جدی تر تمرکز کنند و بعنوان مثال حتی اگر یک قدم واقعی برای حل مشکل زباله بر دارند، برگه زرینی برای کارنامه این دوره خواهد بود.

 


 

 

کد مطلب: MTY3NTU4
 
 
کیمیا سامانه