اممام جمعه دابودشت در همایش پیرغلامان حسینی

مسئولان نسبت به مسائل فرهنگی و جوانان انقلابی بی تفاوت نباشند/ هیات های مذهبی فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ حسینی

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۰۸ / بهمن / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
نهمین همایش مداحان و پیرغلامان و شاعران آیینی دو بخش دابودشت و دشت سر جمعه مورخ 11 بهمن در روستای حسین آباد دابودشت همزمان با نماز مغرب برگزار می شود
مسئولان نسبت به مسائل فرهنگی و جوانان انقلابی بی تفاوت نباشند/ هیات های مذهبی فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ حسینی
 

حجت الاسلام مهدی تقی زاده در گفت و گو با خبرنگار بلاغ با اعلام برگزاری نهمین همایش مداحان و پیرغلامان و شاعران آیینی دو بخش دابودشت و دشت سر گفت: این همایش به همت دفتر امام جمعه و سازمان تبلیغات و کانون مداحان و هچنین با همکاری حوزه های مقاومت بسیج و بخشداری و دهیاری این مناطق جمعه مورخ 11 بهمن در روستای حسن آباد آمل برگزار شد.

وی در ادامه بیان کرد : همایش امسال به مناسبت دهه فجر و همچنین در امتداد حماسه ششم بهمن آمل و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و با هدف جلوگیری از شبهات و انحرافات و مشکلات و مسائلی که توسط دشمن در مسیر ترویج تفکر دینی در بین مردم ایجاد شده ، برگزار می شود.

تقی زاده افزود : گاه در بعضی ازمناطق دیده می شود که می گفتند چون مداح آوردیم روحانی نمی آوریم یا بالعکس. برای اینکه جلوی این تحریف ها را بگیریم بین گروه مبلغین و مداحان جلسات متعددی گذاشتیم و نقش و وظیفه هر یک را برای آنها توضیح دادیم که مداح وظیفه مدیحه سرایی را بر عهده دارد و نقش روحانی سخنرانی و اطلاع رسانی است و هیچ کدام حق ایفای نقش دیگری را ندارند .

امام جمعه دابو دشت با اشاره به اینکه ما هر بار که جلسه می گزاریم ، دیدگاه هایی که در منطقه وجود دارد از منظر دین و وظایفی که بر عهده مداحان و سخنرانان است را به اطلاع آنان می رسانیم، خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات ، کانون مداحان ، میزبان منتخب مراسم و همچنین نماینده ای که از طرف اینجانب به عنوان مسئول مداحان دو تا بخش متصدی برگزاری این جلسه اند، به مداحانی که انتخاب می شوند موضوع مشخصی داده که هر یک موظفند در آن خصوص مدیحه سرایی کنند.

وی با بیان اینکه امسال در این مراسم تصمیم گرفته شد که از فرزندان شهدای مدافع حرم تجلیل به عمل آید عنوان کرد : یکی از زیبایی های کار این نظام ، تجلیل از خانواده های شهداست که الحمدالله در اکثر مراسم مذهبی خود از پدر و مادر و همسر شهید تجلیل می کنند ولی کمتر دیده شده که از فرزندان شهدای مدافع حرم تجلیل گردد . در همین خصوص اینجانب با ارسال دعوت نامه ای به تک تک فرزندان شهید با تصویر شهید قاسم سلیمانی و پدر شهیدشان  در این دعوت نامه از آنان دعوت به عمل آوردم و برایشان یک هدیه ناقابلی متناسب با سنشان تهیه کرده ایم.

این مقام مسئول در پایان گفت: اینجانب از مسئولین درخواست می کنم که در این هیات ها حضور پیدا کرده و از آنان حمایت کنند . وجود جوانان انقلابی و پرشور و شعور در یک هیات که تعداد آنها قریب به هزار نفر میرسد برای این شهر یک فرصت محسوب می شود . مسئولین در کنار ارائه خدمات در حیطه وظیفه خود نسبت به امر دین و نسبت به مسائل فرهنگی و جوانان انقلابی بی تفاوت نبوده و هیات های شهرستان را در آغوش بگیرند و ازآنها را حمایت کنند.

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY3MjY2
 

 
کیمیا سامانه