جزییات حال عمومی ۷ مجروح حادثه انفجار گاز آمل در بیمارستان مشهد/ حادثه ای که ۳ کشته و ۹ مجروح بر جای گذاشت

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۱۲ / دی / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
رئیس بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد گفت: ۴ نفر از مصدومان حادثه انفجار گاز آمل حال مناسب ندارند.
جزییات حال عمومی ۷ مجروح حادثه انفجار گاز آمل در بیمارستان مشهد/ حادثه ای که ۳ کشته و ۹ مجروح بر جای گذاشت
 

به گزارش سفیر هراز، آذر لو رئیس بخش سوختگی بیمارستان امام رضای مشهد در گفتگو با خبرنگار سفیر هراز با اشاره به مصدومان حادثه روستای بوران گفت: انفجار گاز که در شهرستان آمل در روز شنبه اتفاق افتاده بود، تعداد ۱۲ نفر مصدوم شدند، از این تعداد ۷ نفر به بخش‌ سوختگی بیمارستان امام رضا اعزام شدند.
 وی با بیان حال بیماران عنوان کرد: چهار نفر به علت نوع حادثه که در فضایی بسته بوده و منجر به آسیب استنتشاقی شده متاسفانه هوشیاری ندارند و تحت درمان در تهویه استفاده از دستگاه هستند و سه نفر در بخش بستری شدند و از نظر هوشیاری شرایط بهتری دارند.
آذرلو تصریح کرد: قبل از ورود این بیماران تمهیدات لازم جهت وسایل و مجهز کردن مجدد icu و ابزار آلات مورد نیاز انجام شد، سال ها است که وظیفه بخش سوختگی پذیرش بیماران از استان های همجوار بوده که همیشه سعی کردیم کارهای حمایتی انجام شود و بیماران با حال خوب مرخص شوند.
 وجدانی جراح کشیک این بیماران  به خبرنگار سفیر هراز گفت: چهار نفر از این بیماران وضعیت مناسبی ندارند و در بخش icu تحت درمان هستند و سه نفر دیگر در بخش بستر هستند که وضعیت بهتری دارند.
 وی سوختگی این هفت نفر را ۵۰% خواند و اظهار کرد:  سوختگی در این ۷ نفر از ۳۰ درصد تا ۶۵ درصد برای هر یک  متفاوت است.
 این جراح تصریح کرد: آنچه منجر به مشکل شده است، استنشاقی بودن بیماران است که درصد سوختگی را بالا میبرد و ممکن است مشکلاتی به همراه داشته باشد.
 وی  ادامه داد: وقتی در فضای بسته انفجاری رخ می دهد به خاطر استنشاقی بودن ریه و قفسه سینه دچار آسیب می شود که بعد از چند روز بیشتر خود را نشان می دهد.
وجدانی با تاکید اینکه تمام تلاشمان را برای بهبودی حال بیماران خواهیم کرد، بیان کرد: سعی میکنیم بیماران به سمت نارسایی ریه نروند؛ اگر این اتفاق نیافتند و احیای کامل صورت گیرد، شنبه جراحی های لازم  را انجام خواهیم داد.
لازم به ذکر است این حادثه در اثرانفجار گاز در روستای بوران دشت سر در شب شنبه این هفته اتفاق اقتاد که بلافاصله آمبولانس پایگاه اوژانس مصدومان را که ۱۳ نفر بودند به بیمارستان فوق تخصص سوختگی شهید زارع ساری منتقل کردند.
متاسفانه در این حادثه ۳ نفر جان خود را بر اثر سوختگی شدید از دست دادند و ۷ نفر برای درمان به بیمارستان امام رضا ع مشهد با بالگرد هوایی منتقل شدند تا تحت درمان قرار بگیرند.

 


 

 

کد مطلب: MTY3MjA2
 

 
کیمیا سامانه