فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی آمل مطرح کرد:

حریق ۲ هکتار از جنگل های چلاو آمل/ آتش مهار اما به طور کامل خاموش نشد

تاریخ انتشار : جمعه - ۰۶ / دی / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی آمل گفت: 2 هکتار از جنگل های منطقه چلاو دچار حریق شد که توانستیم آتش سوزی را کنترل کنیم؛ اما به علت وجود درختان خشک و شکسته ممکن است شدت آتش افزایش پیدا کند، به همین دلیل در منطقه حضور داریم.
حریق ۲ هکتار از جنگل های چلاو آمل/ آتش مهار اما به طور کامل خاموش نشد
 

محمدرضا عباس زاده در گفت و گو با خبرنگار سفیر هراز با اشاره به آتش سوزی 2 هکتار از جنگل های منطقه چلاو شهرستان آمل، اظهار کرد: از ساعت ۱۰ صبح روز گدشته در منطقه تسکاچال واقعه در چلاو و الیمستان آتش سوزی رخ داد که به علت مهار آتش در ساعات اولیه توانستیم حریق را کنترل کنیم.


 وی با بیان اینکه آتش سوزی به طور کامل خاموش نشد، اما مهار شده است، عنوان کرد: توانستیم آتش سوزی را تحت کنترل قرار دهیم؛ اما به علت وجود درختان خشک و شکسته ممکن است شدت آتش افزایش پیدا کند، به همین دلیل در منطقه حضور داریم.


 فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان آمل در ادامه تصریح کرد: به دلیل صخره‌ای و صعب العبور بودن منطقه مهار آتش سخت است، اما با وجود سرمای هوا نیروها تمام دیشب را بیدار بودند.


این مسئول آتش سوزی را سطحی عنوان کرد و افزود: سه نوع آتش سوزی در جنگل وجود دارد، سطحی، تنه ای و تاجی، در آتش سوزی سطحی درختان شکسته و گونه ها آسیب می بینند اما در تنه ایی و تاجی، تنه درختان که گسترش بیشتری دارد دچار آسیب می شوند.

 

عباس پور به علت اصلی آتش‌سوزی اشاره کرد و گفت: بی احتیاطی شخصی که ظاهراً دچار زوال عقل بوده، این حادثه را رقم زده. این فرد از طریق مراجع ذیربط شناسایی و به خانواده اش تحویل داده شد.


وی در ادامه یادآور شد: با وجود شرایط محیطی سخت و شب، دشواری های زیادی این عملیات داشت اما همکارانم به خاطر  علاقه‌ای که دارند این مسئولیت سنگین را قبول می کنند گاهی به علت شدت حرارت، سنگ ها به اطراف پرت می شدند، 2 مصدوم بر اثر این ضربه ها داشتیم که خوشبختانه سطحی بوده است.

 

 فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان آمل در پایان با بیان اینکه  در 2 سال اخیر آتش سوزی جنگل نداشتیم  خاطرنشان کرد: متاسفانه آتش سوزی مراتع بسیار اتفاق افتاده است، که اکثر آنها بر اثر بی احتیاطی بوده، نیاز است رسانه‌ها  به ویژه رسانه ملی همانطور که تبلیغات چیپس و پفک می کنند با ساخت  تیزر از اهمیت حفاظت از جنگل ها و ترویج  فرهنگ لازم به مردم بپردازند و ضرورت را یادآوری کنند؛  چراکه  شمال کشور با جنگل هایش زیباست.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY3MTk5
 

 
کیمیا سامانه