رئیس کتابخانه مرکزی آمل مطرح کرد:

بیش از 12 هزار عضو فعال کتابخانه در آمل/ نقش موثر کتابخوانی در توسعه یافتگی کشور

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۰۵ / آذر / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
رئیس کتابخانه مرکزی آمل با بیان اینکه نقش مطالعه با توسعه یافتگی جامعه ارتباط مستقیم دارد، گفت: جامعه ای که افراد آن زیاد مطالعه دارند، بهتر می توانند نقش اجتماعی خود را ایفا کنند.
بیش از 12 هزار عضو فعال کتابخانه در آمل/ نقش موثر کتابخوانی در توسعه یافتگی کشور
 

 مجید صادقی زاد در گفت و گو با خبرنگار سفیر هراز با اشاره به بیش از 12 هزار و 300 عضو فعال در کتابخانه شهرستان آمل اظهار کرد: روزانه  بیش از 100 نفر از سالن کتابخانه مرکزی استفاده می کنند و بیش از 250 نفر برای امانت کتاب به کتابخانه مراجعه می کنند.

 

وی با اشاره به برگزاری 436 برنامه فرهنگی در سال 98 عنوان کرد: وظیفه ما گسترش فرهنگ کتاب خوانی است، همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، امروزه علم آموزی نه تنها یک وظیفه ملی بلکه یک واجب دینی است.

 

رئیس کتابخانه مرکزی آمل تصریح کرد: در نظر داریم تمام اقشار جامعه را به کتابخوانی علاقه مند کنیم، به همین خاطر با رئیس اداره بهزیستی جلساتی داشتیم، اتاق کودک با طراحی خاص و کتاب هایی در رده سنی مختلف در نظر گرفته شده است.

 

این مسئول به همکاری رئیس آموزش و پرورش جهت گسترش فرهنگ کتاب خوانی میان دانش آموزان اشاره کرد وافزود: از مدیران مدارس درخواست شد دانش آموزان را با کتابخانه بیشتر آشنا کنند و اگر معلمان حداقل ماهی یک کتاب معرفی کنند و یا از دانش آموزان بخواهند کتاب های غیردرسی بیشتر مطالعه کنند، قطعا در این زمینه می توانیم به جامعه آماری بالایی برسیم.

 

صادقی راد بابیان اینکه نقش مطالعه با توسعه یافتگی جامعه ارتباط مستقیم دارد تصریح کرد: از میزان چاپ یک کتاب در کشوری  می توان به درصد مطالعه آن منطقه پی برد، جامعه ای که افراد آن مطالعه زیادی دارند، بهتر می توانند نقش اجتماعی خود را ایفا کنند.

 

وی در پایان به تقش کتاب در جلوگیری از بیماری آلزایمر در افراد سالمند اشاره کرد و گفت: آمار قابل توجهی از جمعیت را سالمندان در بر می گیرند که می توان آنها را علاقمند به مطالعه کرد برای این مورد نیز برنامه هایی درنظر داریم تا با اداره تامین اجتماعی، نیروی مسلح و فرهنگیان همکاری کنیم.

 

انتهای پیام/

 

 


 

 

کد مطلب: MTY3MTQy
 
 
کیمیا سامانه