مدیر عامل خانه مطبوعات مازندران:

عدم امنیت شغلی مهم ترین مشکلات اصحاب رسانه /هشتمین جشنواره خبرگزاری ها و رسانه های مازندران برگزار می شود

تاریخ انتشار : جمعه - ۰۸ / آذر / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
مدیر عامل خانه مطبوعات مازندران گفت: نداشتن امنیت شغلی را از مهم ترین مشکلات اصحاب رسانه است.
عدم امنیت شغلی مهم ترین مشکلات اصحاب رسانه /هشتمین جشنواره خبرگزاری ها و رسانه های مازندران برگزار می شود
 

به گزارش سفیر هراز،

سینا قربانی در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به اینکه خانه مطبوعات مازندران در جایگاه مطلوبی قرار دارد، گفت: خانه مطبوعات تشکل غیردولتی است که از سال 81 در این استان شروع به فعالیت کرد و هفتمین دوره مدئیرتی آن در حال سپری شدن است، که خوشبختانه توانسته در مسیری قرار بگیرد که مسئولان و مدیران ارشد این خانه آن را به رسمیت بشناسند.

وی نداشتن امنیت شغلی را از مهم ترین مشکلات اصحاب رسانه دانست و خاطرنشان کرد: تمام تلاش مان این است که کمک کننده وضعیت خبرنگاران باشیم و به خبرنگارانی  که درگیر مسائل قضایی پیرامون حرفه خود هستند، مشاوره های  حقوقی بدهیم.

مدیر عامل جوان خانه مطبوعات مازندران با بیان اینکه بیمه یکی دیگر از چالش های خبرنگاران اشت، اظهار کرد: اداره ارشاد سیاست های مختلفی در این خحصوص پیداه کرده است، بیمه هنرمندان، بسته های ارشاد؛ اما به مدیران توصیه می کنم که خبرنگاران را در اداره تامین اجتماعی در قالب کارگاه های زیر 5 نفر تشکیل پرونده دهند و بیمه کنند.

وی ادامه داد: از مدیران رسانه تقاضا می کنم خبرنگارانی را که واقعا در رسانه قلم می زنند تحت پوشش بیمه قرار دهند و همانطور که بارها مشاهده شده است، مدیران اعضای خانواده خود را بیمه می کنند، که متاسفانه فضای خوبی را ایجاد نمی کند.

قربانی تخصص ناعادلانه رپورتاژهای دولتی را از مشکلات روزنامه نگاران خواند و تاکید کرد: غالبا افرادی که به دلیل ارتباط های نزدیک با شهرداری فاکتورهای نجومی می گیرند، باید چاره ای اندیشیده شود.

وی توزیع عادلانه رپورتاژ را برای ارتقای سطح رسانه های محلی لازم دانست و خاطرنشان کرد: نبود ثبات در بازار کاغذ و اقتصاد از مشکلات رسانه های مکتوب است که وضعیت خوبی ندارند.

مدیرخانه مطبوعات تصریح کرد: حق الزحمه کم خبرنگاران از مشکلات دیگر اصحاب رسانه است، وضعیت پوشش خبر، اصلا صرفه اقتصادی ندارد، نرخ خبر کم است؛ وقتی قیمت پوشش خبر 10 هزار تومان و یا گزارش در بهترین حالت 50 هزار تومان است، مبلغ ناچیزی که امیدواریم در آینده نتایج مثبتی را شاهد باشیم.

وی به برگزاری هشتمین جشنواره خبرگزاری ها و رسانه های مازندران اشاره کرد و گفت: از بازده زمانی 10 خرداد 97 لغایت 15 آذر 98 در رسانه های که دارای مجوز از هیئت نظارت بر مطبوعات منتشر شده اند می توانند در جشنواره شرکت کنند.

قربانی از بخش های این جشنواره عنوان کرد: خبر، مقاله، سرمقاله و یادداشت، عکس، گزارش، مصاحبه، تیتر، طراحی و صفحه‌آرایی، طنز اجتماعی، کاریکاتور و بخش سوژه‌ی خبرکه امسال به جشنواره اضافه شده است، برگزار می‌شود.

وی داوری جشنواره مطبوعات را بدون هر گونه دخل و تصرف از طرف اداره ارشاد و خانه مطبوعات خواند و افزود: داورها از مطالعات رسانه وزارت ارشاد هستند و آثار مستقیما کارتابل آنان فرستاده خواهد شد.

 


 

 

کد مطلب: MTY3MTQ3
 
 
کیمیا سامانه