حجت الاسلام عالی:

تعادل از نان شب واجب تر است/ کار فرهنگی را با کار فرهنگی باید پاسخ داد

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۳۱ / شهریور / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
حجت الاسلام والمسلمین مسعود عالی گفت:مانند کاریکاتوریست ها رشد نکنیم و در یک بعد نباشیم، فقط در جهت علمی گام برنداریم که توسل و مناجات کم رنگ شود و یا به عکس ان نشود.
تعادل از نان شب واجب تر است/ کار فرهنگی را با کار فرهنگی باید پاسخ داد
 

به گزارش سفیر هراز، حجت الاسلام مسعود عالی در سخنرانی خود در حوزه فاطمه الزهرا (س) آمل گفت: باید اسارت‌هایمان را بشناسیم و آن را قطع کنیم؛ اسارت پول، قدرت و .. را کنار بگذاریم تا به بی نهایت هدایت و لطف خدا دست پیدا کنیم.

وی افزود: ما به اندازه خود به بی نهایت های خدا دست پیدا می کنیم؛ اندازه ظرف های ماست که آن را تعیین می کند، محرومیت ما بخاطر محدودیت های ماست.

استاد حوزه و دانشگاه، شهید مطهری را الگویی برای افراد جامعه و طلبه ها دانست و خاطرنشان کرد: شهید مطهری و علامه طباطبایی در مقابل فعالیت کمونیست ها جواب می دادند؛ در هر کجا فیلمی منتشر می شد، مطلبی گفته می شد، ایشان پاسخی می دادند و این یکی از دلایلی بود که کمونیست ها نتوانستند در ایران فعالیت کنند.

وی با اشاره به کتاب حقوق زن در اسلام عنوان کرد: زمانی که در مجله زن امروز، مطالبی ضد اسلام و حقوق زنان برمبنای غرب نوشته می شد، شهید مطهری در مورد زنان در اسلام مطالب خود را در این مجله منتشر می کردند که نتیجه آن، این کتاب شد.

حجت الاسلام عالی در ادامه تصریح کرد: دین دان، دین دار، دین بانی، سه ویژگی است که کسانی که در مسیر اهل بیت گام بر می دارند باید در نظر داشته باشند.

وی با بیان اینکه برای طلبه ها تعادل از نان شب واجب تر است، تاکید کرد: مانند کاریکاتوریست ها رشد نکنیم و در یک بعد نباشیم، فقط در جهت علمی گام برنداریم که توسل و مناجات کم رنگ شود و یا به عکس ان نشود.

این خطیب توانا از سوال یکی از طلبه ها در خصوص آقا میری گفت: طلبه‌ای بی سوادی است که او را بزرگ کردند؛ چرا که حرف دل آنها را می زند، نه حرف دین؛ وقتی بهشت را مورد تمسخر قرار داد، خلع لباس کردن او به جا بود.

وی در پایان اظهار کرد: کار فرهنگی را با کار فرهنگی باید پاسخ داد، وقتی جنس اصل وجود داشته باشد مردم به سمت چیزهای بدل نمی روند.

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY3MDIz
 

 
کیمیا سامانه