امام جمعه آمل:

مجلس شورای اسلامی در بها دادن به جوانان پیش‌قدم شود/ تولید پیشرفته‌ترین موشک‌ها با توان جوانان

تاریخ انتشار : جمعه - ۰۷ / تیر / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
امام جمعه آمل گفت:وقتی امروز با توان جوانان این مرز و بوم موشک بالستیک و فناوری های نوینی تولید می کنیم، چرا به جوانان بها نمی دهیم.
مجلس شورای اسلامی در بها دادن به جوانان پیش‌قدم شود/ تولید پیشرفته‌ترین موشک‌ها با توان جوانان
 

به گزارش سفیر هراز، حجت السلام سید جلیل مرتضویی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته آمل با اشاره به نابود شدن پهپاد آمریکایی در دریای خلیج فارس گفت: شاهد پیشرفته ترین پهپادی بودیم که به اندازه 16 فروند هواپیمای f16  بوده و هیچ راداری نمی توانست آن را رصد و جستجو کند.


وی با بیان اینکه جنگ امروز، جنگ اقتصادی است، خاطرنشان کرد: جنگ را به داخل کشور آورده اند، تا مردم را در مقابل دولت و نظام قرار دهند، وقتی امروز موشک بالستیک و فناوری های نوینی تولید می کنیم، چرا به جوانان بها نمی دهیم.


امام جمعه آمل ادامه داد: محصولاتی را که وارداتی است، شناسایی کنیم و با ساختن، آن را از انحصاری در بیاوریم تا وابسته به چین، فرانسه، آلمان و.. نباشیم.


وی اولین کسانی که باید به جوانان میدان دهند را مجلس شورای اسلامی دانست و افزود: می توانند این را به صورت قانون در بیاورند، تا روزنه های فساد از همین جا بسته و کور شود.


مرتضوی به شعار امسال، رونق تولید اشاره کرد و گفت: نباید هیچ کارخانه ای تعطیل شود، از آن طرف بانک ها سود ثابتی نمی گیرند، نمی خواهم بانک را زیر سوال ببرم آنها هم حق دارند ، باید سود مشخصی ملاک قرار گرفته شود.


وی امنیت شغلی سرمایه دار را از سرمایه گذار بیشتر خواند و خاطرنشان کرد: میان این دو تفاوت است، سرمایه گذار به کسب رونق تولید می پردازد و شغل ایجاد می کند، اما سرمایه دار، پول هایش را به بانک می سپارد و یا نزول می دهد.


امام جمعه آمل با بیان اینکه چند نزول خوار در آمل معرفی کرده اید، تصریح کرد: فردی را می شناسم که به واسطه 50 میلیون، خانه 300 میلیونی خود را از دست داد، درست است که مدارک قوی خواهد بود، اما علم قاضی هم شرط است و کسی که در جامعه به نزول شهرت دارد را نیز باید در نظر بگیرد.


وی اظهار کرد: وظیفه والدین فقط تامین امرار معاش خانواده نیست، آنچه امروز بی بند و باری های که در خیابان هراز، انقلاب می بینیم، بخاطر این است که در خانواده همه چیز، جز اخلاق قرآنی حاکم است.


مرتضویی با بیان اینکه تلاش خانواده ها فقط برای جمع آوری مال و تحصیل نباید باشد، عنوان کرد: خانواده با نگاه دینی تربیت کنیم، وقتی نگاه دینی حاکم شود، نگرانی نسبت به جامعه نخواهیم داشت.

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2ODcz
 

 
کیمیا سامانه