رئیس اداره اصناف آمل عنوان کرد

وجود 28 هزار واحد کسب در آمل/ مجوزی برای قلیان سراها صادر نمی‌شود

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۱۶ / تیر / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
رئیس اداره اصناف شهرستان آمل گفت: 28 هزار مکان کسب وجود دارد که 19 هزار کسبه پروانه کسب دارند و 9 هزار بدون پروانه کسب فعالیت می کنند.
وجود 28 هزار واحد کسب در آمل/ مجوزی برای قلیان سراها صادر نمی‌شود
 

به گزارش سفیر هراز، سعید کرمی در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به اینکه 60 اتحادیه در این شهرستان به ثبت رسیده شده است، گفت: 28 هزار مکان کسب وجود دارد که 19 هزار کسبه پروانه کسب دارند و 9 هزار بدون پروانه کسب فعالیت می کنند.

 

وی با بیان اینکه بعد از ساری و بابل بیشترین حجم اصناف در آمل قرار دارد، خاطرنشان کرد:46 و نیم درصد تولیدات صنعت و 72 درصد صادرات استان و در سطح توزیع جایگاه خوبی در استان داریم.

 

رئیس اداره اصناف شهرستان آمل تصریح کرد: براساس اینکه در هر دوره خیابان های جدیدی احداث می شود، از این رو به مکان های کسب و همینطور پروانه کسب نیاز دارد.

 

وی مجموع بازرسی در سال گذشته را 12 هزار و 80 خواند و عنوان کرد: تعداد گزارش های مردمی 402، پرونده ارسالی به تعزیرات 525  و 3 هزار 417 آمار تعداد اخطار پروانه کسب است.

 

کرمی ادامه داد: در سال گذشته 3 هزار و 57 پروانه کسب صادر، تمدید ، تغییر مکان یافتند که از این تعداد 2 هزار و 200آمار تعداد صدور پروانه کسب است.

 

وی با بیان اینکه بیشترین آمار پروانه کسب مربوط به توزیعی است، خاطرنشان کرد: 60 درصد توزیعی، 20 درصد خدماتی، 20درصد تولیدی بوده است.

 

رئیس اداره اصناف شهرستان آمل اظهار کرد: از سال گذشته پروانه کسب به قلیون سراها داده نشده است و ممنوع می باشد، همچنین مکان قهوه خانه ها باید در طبقه هم کف، بر روی خیابان و قابل دید باشد.

 


 

 

کد مطلب: MTY2ODc5
 

 
کیمیا سامانه