رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل :

تمام جامعه باید برای کاهش آسیب های اجتماعی بسیج شوند/ آموزش مهارت زندگی عامل رشد جامعه

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۰۴ / تیر / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل گفت: آموزش مهارتهای زندگی می تواند کمک بزرگی برای رشد اجتماعی و فرهنگی منطقه باشد.
تمام جامعه باید برای کاهش آسیب های اجتماعی بسیج شوند/ آموزش مهارت زندگی عامل رشد جامعه
 

به گزارش سفیر هراز،کبری اسفندیاریان در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت: از مهمترین وظیفه سازمان بهزیستی پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعمالی که خلاف چارچوب و اصول اخلاقی باشد، است.

 

وی افزود: با وجود اینکه در آستانه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در 5 تیرماه هستیم، می طلبد تا خانواده ها و جامعه از این آسیب هوشیارتر عمل کنند.

 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل با بیان اینکه شعار امسال "بیایید یاریگر یکدیگر باشیم" نامگذاری شده است، خاطرنشان کرد: با هماهنگی کمیته فرهنگی شهرستان، در راستای آگاه سازی جامعه برنامه های انجام خواهد گرفت؛ اعم از برگزاری کارگاهها و دوره های آموزشی مهارتهای زندگی در دانشگاهها، مدارس، مساجد، محیط کار و کارگاهها و کارخانها، پخش برشور و تراکت در سطح شهر، برگزاری کارنوال پیشگیری مواد مخدر در سطح شهر انجام می‌شود.

 

وی افزود: برگزاری کارگاه صیانت از معتادین و بهبودیافتگان، بازدید از اشتغال ایجاد شده توسط بهیودیافتگان، برگزاری جشن و جنگ شادی در مناطق آسیب و حاشیه، بازدید از کمپ ها و مراکزدرمانی سرپایی یا MMT ، بازدید از منزل بهبود یافتگان و برگزاری تئاتر خیابانی از دیگر برنامه های این هفته است.

 

اسفندیاریان آسیب های اجتماعی را تهدیدی برای جامعه خواند و عنوان کرد: آسیب هایی که اولویت دارند؛ اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، مناطق حاد و بحرانی، فساد اخلاقی، خودکشی، سرقت ورزی، آسیب های نوپا که شبکه های مجازی هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از این آسیب های اجتماعی باید تمام جامعه بسیج شوند، مبارزه با اعتیاد و صیانت از معتادین بهبود یافته و عدم بازگشت آنان به چرخه اعتیاد با کمک جامعه امکان پذیر است.

 

رئیس بهزیستی آمل به اورژانس اجتماعی 123اشاره کرد و گفت: آموزش مهارتهای زندگی می تواند کمک بزرگی برای رشد اجتماعی و فرهنگی منطقه باشد.

 

اسفندیاریان در پایان افزود: پنج کمپ اقامتی، مرکز درمانی سرپایی MMT متادون درمانی در آمل آماده خدمت رسانی به شهروندان وجود دارد.

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2ODY3
 
 
کیمیا سامانه