سرپرست سازمان آتش نشانی آمل ؛

409 مورداطفای حریق و امداد و نجات از ابتدای امسال / آمل از نظر تجهیزات آتش‌نشانی همانند کلان شهرها است

تاریخ انتشار : جمعه - ۰۷ / تیر / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
سرپرست سازمان آتش نشانی شهر آمل گفت: از ابتدای امسال 409 مورد عملیات اطفای حریق و امداد و نجات صورت گرفت.
409 مورداطفای حریق و امداد و نجات از ابتدای امسال / آمل از نظر تجهیزات آتش‌نشانی همانند کلان شهرها است
 

به گزارش سفیر هراز، پیروز کاویانپور، در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به اینکه از ابتدای امسال 409 مورد عملیات اطفای حریق و امداد و نجات صورت گرفت، گفت: 151 مورد اطفای حریق و 258 مورد عملیات امداد و نجات بوده است.

 

وی با بیان اینکه فضای سبز بیشترین تعداد را در بخش اطفای حریق داشته است، عنوان کرد: 39مورد فضای سبز، 29 مورد مسکونی و مابقی، حریق خودرو، موارد صنعتی، تجاری و... بوده اند.

 

سرپرست سازمان آتش نشانی شهر آمل تصریح کرد: در عملیات امداد و نجات، بیشترین حادثه گرفتن حیوانات بوده است که به 117 مورد می رسد، 43 مورد آسانسور و مابقی سقوط در چاه، تصادف، درآوردن انگشتر، باز کردن درب، سقوط اشیا و اجسام و.. می باشد.

 

وی افزود: سال 78 که وارد آتش نشانی شده بودم، تعداد اطفای حریق بخاطر وجود، بخاری قطره ای و.. زیاد بود و کمتر شبی می شد، که آتش سوزی نداشته باشیم، اما امروزه به خاطر رعایت بیشتر ایمنی و وجود گاز حادثه های از این دست کمتر رخ می دهد.

 

کاویانپور ادامه داد: در حال حاضر بیشتر عملیات های امداد و نجات، تصادفات جاده ای، عملیات در آسانسور است، که چند دوره با نظام مهندسی جلسه برگزار شد و در نتیجه برای تاییده آسانسور سختگیرهای بیشتری صورت گرفت.

 

وی هدف اش را معطوف به آموزش دانست و خاطرنشان کرد: برنامه های آموزش و پیشگیری در سطح مدارس، ادارات، اصناف صورت می گیرد و در صورت لازم گواهی نیز به آنان داده می شود.

 

این مسئول با بیان اینکه از نظر تجهیزات مانند کلان شهرها هستیم، تصریح کرد: 5 ایستگاه، 103 نیروز عملیاتی و 18 نیروی اداری در سه شیفت برای خدمت رسانی به مردم آماده هستند، زمان عصر در میدان اصلی شهر ماشین های آتش نشانی حضور دارند تا در صورت بروز حادثه خود را به سرعت به محل برسانند.

 

وی اظهار کرد: آتش نشانی شغل نیست، عشق است، حتی کسانی که بازنشسته می شوند باز هم نمی توانند از این حرفه دست بکشند.

 

کاویانپور ادامه داد: زمان استاندارد برای حضور آتش نشان ها تا محل حادثه سه دقیقه است و کمتر از یک دقیقه باید لباس ها را بپوشند.

 

وی با بیان اینکه در خرداد ماه امسال 165 عملیات اطفای حریق و امداد و نجات صورت گرفته است، گفت: از این تعداد 65 مورد اطفای حریق و 100 مورد عملیات امداد و نجات بوده است.

 

سرپرست سازمان آتش نشانی شهر آمل در پایان خاطرنشان کرد: از 409 حادثه از ابتدای امسال 329 مورد درون شهری و مابقی در روستاهای اطراف و در محدوده  رخ داده است.

انتهای پیام/

 

 


 

 

کد مطلب: MTY2ODY2
 
 
کیمیا سامانه