نماینده شورای شهر آمل در سازمان حمل و نقل عمومی:

افزایش نرخ تاکسی‌های آمل در حال تصویب است/نصب برچسب قیمت در تاکسی‌ها

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۲۶ / اردیبهشت / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
نماینده شورای شهر آمل در سازمان حمل و نقل عمومی گفت: کمیته تطبیق فرمانداری در حال تصویب نرخ قیمت هاست و هرگونه افزایش قیمت ها غیرقانونی است.
افزایش نرخ تاکسی‌های آمل در حال تصویب است/نصب برچسب قیمت در تاکسی‌ها
 

به گزارش سفیر هراز، فرشید لیتکوهی در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به اینکه نرخ تاکسی ها افزایش خواهد یافت، گفت: بعد از سالها برای اولین بار مسیر تحت پوشش حمل و نقل با توجه به مسافت قیمت گذاری شدند و در واقع به صورت تاکسی متر بررسی شده است و هر یک کیلومتر یک قیمت مصوب خواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه هنوز پروسه افزایش قیمت تاکسی ها پایان نیافته است، عنوان کرد: نرخ از طرف شورای سازمان حمل و نقل و هیئت مدیره آن در نظر گرفته شده و به تصویب شورا رسیده است و در حال حاضر منتظر تایید کمیته انطباق فرمانداری است تا مورد اجرا قرار گیرد.

 

نماینده شورای شهر آمل در سازمان حمل و نقل عمومی ادامه داد: کمیته تطبیق فرمانداری در حال تصویب نرخ قیمت هاست و هرگونه افزایش قیمت ها غیرقانونی است.

 

وی افزایش نرخ کرایه تاکسی را 20 درصد خواند و افزود: تقریبا تا یک هفته دیگر این پروسه به اتمام می رشد و شاهد اجرای نرخ های مصوب هستیم.

 

لیتکوهی افزایش چند برابری قیمت ها را در سطح کلان اقتصادی، غیرقابل پیش بینی و باور دانست و اظهار کرد: افزایش سالانه نرخ تاکسی، شاید تناسبی با حجم افزایش قیمت ها در بخش های مختلف نداشته باشد، اما ما قادر به میزان معینی از افزایش قیمت هستیم، که باید همه آن را رعایت کنیم.

 

وی با بیان اینکه بررسی گسترده و دقیقی بر روی افزایش نرخ تاکسی ها صورت گرفت، تاکید کرد: ایستگاه های تاکسی به روز نشده بودند، خیابان ها و ایستگاه های جدید، مورد بررسی قرار گرفت و شاهد نرخ دهی دقیقی هستیم که هم به نفع برای مردم و هم رانندگان باشد.

 

عضو شورای شهر آمل با اشاره به اینکه از سال 92 برچسب قیمت در تاکسی ها زده نشده است، خاطرنشان کرد: سازمان تاکسیرانی و اتوبوس رانی در سال گذشته به سازمان جدید حمل و نقل بار و مسافربری جایگزین شد و ساختار جدیدی پیدا کرد، اما امسال این اتفاق شکل خواهد گرفت و متعد خواهیم کرد تا برچسب نرخ ها در تاکسی ها زده شود.

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2ODA5
 
 
کیمیا سامانه