عضو شورای شهر آمل:

منافع مردم را فدای اختلاف‌نظرها نکنیم/ بیشترین دغدغه ام حل مسئله آسفالت شهر آمل است

تاریخ انتشار : شنبه - ۲۸ / اردیبهشت / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
عضو شورای شهر آمل گفت: در همه شورا‌ها اختلاف نظرها وجود دارد، اما جایی خطرناک است که برای منافع مردم نباشد.
منافع مردم را فدای اختلاف‌نظرها نکنیم/ بیشترین دغدغه ام حل مسئله آسفالت شهر آمل است
 

به گزارش سفیر هراز، هر چه جوامع بشری به جلو پیش می‌رود، رشد یافتگی نظام مردم سالاری را بهتر و واضح تر می‌توان دید، اداره جوامع به روش دموکراتیک امروزه در تمام جهان رشد قابل توجهی داشته است و شاهد مقبولیت عامه از مشارکت مردم در فرایند اداره امور هستیم؛ شورای شهر یکی از این نظام مردم سالاری است که در سال 77 فرصت دست یابی مشارکت مردمی‌را در ایران فراهم کرد.

 

بدون تردید مدیریت شهری بدون مشارکت مردمی‌خللی بزرگ محسوب می‌شود، اما با این حال در کشورهای که به افکار و عقاید مردم احترام می‌گذارند، به معنای صحیح کلمه شورا شهر وجود دارد، اما به عکس در  برخی جوامع یا شورای شهر و یا هر سازمان مردمی‌ایجاد شده اختیارات لازم را ندارد و یا عملا نمی‌تواند فاقد اصالت و واقعیت باشد.

 

گذر از 5 دوره در شورای شهر، انتظار می‌رود شاهد بلوغ نسبی این نهاد محلی باشیم و پختگی اداره امور شهری را در مصوبات آن ببینیم.

 

پنجمین دوره شورای شهر آمل، در حالی وارد کرسی شورا شد که بیشترین آمار رای گیری را از آن خود کرده بود و جوانگرایی در اکثریت اعضا موج می‌زد.

 

مسعود تسلیمی، عضو شواری شهر آمل در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه شورای شهر شرح وظایفی دارد و براساس آن عمل می‌کند، یادآور شد: در حالی که اکثریت انتظار دارند که شورا در همه زمینه‌ها ورود پیدا کند، اما در قانون محدودیت‌های برای شورا وجود دارد که قرار است با طرح جامع مدیریت یکپارچه شهری این نواقص برطرف شود.

 

وی با بیان اینکه بیشترین دغدغه اش در شورا حل مسئله آسفالت است، خاطرنشان کرد: در دوره قبل قیر تنی 150 هزار تومان بود، اما امروز نزدیک به 4 میلیون تومان است و این افزایش قیمت چند برابری، وضعیت آسفالت را دچار مشکل کرده است.

 

نایب رئیس شورای شهر آمل با بیان اینکه اختلاف سلیقه‌ها باعث پیشرفت شورا می‌شود، عنوان کرد: در همه شورا‌ها اختلاف نظرها وجود دارد، اما جایی خطرناک است که برای منافع مردم نباشد.

 

وی افزود: این اختلاف نظرهها تا زمانی است که یکدیگر را قانع می‌کنیم و اگر مثلا هیئت رئیسه انتخاب شد، همه یک نگاه می‌شویم و این را از امضای تمامی‌مصوبات می‌توان دید، که در طول هفته اگر 40 مصوبه داشته باشیم، اکثریت بیش از 8 امضا تصویب می‌شوند و این نشان از اتحاد اعضای شورای شهر است.

 

این عضو جوان شورای شهر به مشکل مهم آمل اشاره کرد و گفت: برای معضل زباله خیلی تلاش‌ها صورت گرفته است، از خرید زمین، جابه جایی و صحبت‌های با شهرهای اطراف خواهیم داشت تا حل این مشکل با ما همکاری کنند.

 

وی عملکرد شورای شهر را در این دوره مناسب ارزیابی کرد و افزود: دفترچه بودجه و تخصیص بودجه عملکرد شورای شهر را نشان می‌دهد، بلوار ولایت ، ساختن ورزشگاه، احداث پارک، فرهنگسرا، همسان سازی تابلوها، زیباسازی پل ، خرید خیابان‌های منتهی به بیمارستان امام علی و فضای مناسب آن و ... دیگر فعالیت‌ها را می‌توان از عملکرد کمتر از دو سال این دوره دانست.

 

عضو شورای شهر آمل از برنامه‌های شورای شهر گفت: پیاده محور کردن هسته مرکزی شهر، زیباسازی حاشیه رودخانه هراز  برنامه بزرگی است که با همت شهرداری اجرای آن را شروع خواهیم کرد.

 

وی در پایان با بیان اینکه مشکلات اقتصادی در سطح کلان وجود دارد، خاطرنشان کرد: شورا نیز مانند سایر افراد جامعه که قدرت خرید شان کم شده است،  با مشکلات اقتصادی مواجه شده، دریافتی‌ها همان مقدار، اما هزینه‌ها چند برابر شده است.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2Nzg5
 
 
کیمیا سامانه