فرماندار ویژه امل:

آماده باش ادارات خدمات رسان به مردم در آمل در روزهای آخر هفته جاری

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۲۷ / دی / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
فرماندار ویژه آمل بيان داشت : در مواقع بحران همه مديران بايد در محل کار خود حاضر شده و ادارات خدمات رسان بايد در آماده باش کامل باشند و ديگر ادارات نيز در مواقع بحراني بايد به کمک شهروندان و ديگر ادارات بيايند .
آماده باش ادارات خدمات رسان به مردم در آمل در روزهای آخر هفته جاری
 

به گزارش سفیر هراز، سیدجعفر رسولی، فرماندار ویژه آمل در جلسه مدیریت بحران با بیان اینکه اخطاریه هواشناسی از ورود بارش شدید به آمل خبر داده است، گفت: بحث پیش بینی و پیشگیری از بحران و رخدادی در دستور کار قرار دارد

وی ادامه داد:  يک روز قبل از بارش برف و باران نيز اخطاريه به مديران تمام دستگاهها اعلام گردید تا تمام تلاش خود را در جهت خدمات دهي به شهروندان داشته باشند و نقاط حادثه خيز راشناسايي کرده و نسبت به رفع مشکلات پيش رو اقدام نمايند

 

سيد جعفر رسولي بيان داشت : در مواقع بحران همه مديران بايد در محل کار خود حاضر شده و ادارات خدمات رسان برق ـ آب وفاضلاب ـ شرکت گاز ـ شهرداريها ـ بخشداريها ـ راه و شهرسازي ـ راهنمايي ورانندگي و راهداري و حمل و نقل و ... بايد در آماده باش کامل باشند و ديگر ادارات نيز در مواقع بحراني بايد به کمک شهروندان و ديگر ادارات بيايند .

وي بيان داشت : شهرداري ها و اداره برق نسبت به قطع سرشاخه هاي درختاني که در کنار خيابانها و اطراف جاده ها قرار دارند و با سيمهاي برق برخورد مي کنند را هرچه سريعتر در دستور کار خود قرار دهند که اين سرشاخه ها در مواقع بحراني موجب پارگي سيمهاي  برق نگردد . و همچنين لايروبي انهار زراعي ورودخانه نيز بايد در دستور کار مديران ذيربط قرار بگيرد تا شاهد سيل و سيلابي شدن رودخانه ها در مواقع بارش برف و باران نباشيم .

معاون استاندار وفرماندار آمل اظهار داشت : شرکت نفت و شرکت گاز بايد نسبت به تأمين نفت و گاز شهروندان تمام سعي و تلاش خود را  انجام دهند و ازقطع گاز بجز در مواقع بسيار حساس وضروري جداً خودداري نموده و شرکت نفت جهت سوخت رساني به مناطق کوهستاني و صعب العبور هرچه سريعتر اقدام نموده و باتوجه به دوگانه سوز بودن ادارات و شرکتها و نانواييهاي شهرستان نسبت به ذخيره سازي سوخت صنايع و شهروندان بموقع اقدام نموده تا در زمان بحران دچار مشکل نگردند .

سيد جعفر رسولي بيان داشت : روستاهايي که درختان مزاحم در سطح ورودي و داخل روستاها دارند که با شبکه برق و سيمهاي برق تداخل دارند بخشداران طي اطلاعيه نسبت به دهياران ـ شوراهاي اسلامي و ادارات تابعه نسبت به قطع سرشاخه ها اقدام نمايند ، شهرداريها و اداراتي که نسبت به نصب بنر در سطح شهر و معابر ورودي روستاها و ... نموده اند هرچه سريعتر نسبت به جمع آوري داربستها و بنرهاي موجود اقدام نمايند تا شاهد ايجاد خسارت نباشيم و باتوجه به وقوع باد شديد و بارش زياد باران و برق در طي دو روز پنجشنبه و جمعه  ، احتمال پارگي سيمهاي برق و همچنين تخريب سربندي منازل مسکوني ـ شرکت ها و تخريب گلخانه ها در سطح شهرستان صورت گيرد ، لذا جهاد کشاورزي نسبت به اطلاع رساني به کشاورزان ، باغداران و گلخانه داران نسبت به جمع آوري محصولات باغي ـ و حفظ و حراست از گلخانه ها و تأمين سوخت مورد نياز اقدام نموده تا شاهد بروز مشکلات براي اين دسته از عزيزان نباشيم .

معاون استاندار در پايان با بيان اينکه ادارات نسبت به دوگانه سوز نمودن اداره مربوطه اقدام و آماده باش کليه تجهيزات مورد نياز در زمان بروز بلاياي طبيعي از قبيل وقوع سيل ـ ورزش باد ـ بارش باران و برق اقدام نموده و ادارات مخابرات ـ گاز ـ آب وفاضلاب شهري وروستايي ـ برق در آماده باش کامل خود و نيروهاي تحت امر اقدام نموده و نسبت به همکاري با ساير ادارات اقدام نمايندو همچنين سازمان هلال احمر نيز در آماده باش کامل بوده و همکاريهاي لازم را در مواقع بروز حوادث بلاياي طبيعي و همچنين بحران اقدام نمايند .

 


 

 

کد مطلب: MTY2NzEx
 

 
کیمیا سامانه