در نشست خبری جشنواره ملی برنج مطرح شد:

جشنواره ملی برنج کشور در آمل انگیزه‌ای برای کشاورزان/ با پرپایی جشنواره صدای رسای کشاورزان هستیم+تصاویر

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۰۸ / آذر / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره کشوری برنج در آمل انگیزه را در کشاورزان افزایش می‌دهد گفت: با برپایی این جشنواره صدای رسای کشاورزان هستیم.
جشنواره ملی برنج کشور در آمل انگیزه‌ای برای کشاورزان/ با پرپایی جشنواره صدای رسای کشاورزان هستیم+تصاویر
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، سیداسماعیل یزدان پناه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در پایانه صادرات برنج برگزار شد با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره کشوری برنج در آمل گفت: برگزاری این جشن انگیزه را در کشاورزان افزایش می‌دهد.


وی با اشاره به اینکه راهکارهای علمی و عملی برای کاهش هزینه‌های تولید به کشاورزان در این جشنواره مطرح می‌شود، اظهار کرد: اهمیت برنج و جایگاه مهمی که این محصول استراتژیک برای مازندرانی‌ها دارد کمتر مورد توجه مسولان کشور واقع شده و دغدغه‌های به حق و درست کشاورزان نادیده گرفته شده است.

 

مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با بیان اینکه پایانه برنج آمل خانه و مامن امید کشاورزان است، افزود: با برپایی این جشنواره صدای رسای کشاورزان هستیم.


این مسئول عنوان کرد: در کنار نمایشگاه‌های تخصصی، برنامه‌های فرهنگی و هنری و کارگاه‌های آموزشی برای کشاورزان برگزار می‌شود.

 

دبیر جشنواره‌های ملی برنج کشور انتقال فناوری و اطلاعات روز از سوی شرکت‌های دانش بینان را هدف دیگر این جشنواره عنوان کرد و یادآور شد: پرچم برنج مازندران در کشور باید همیشه برافراشته باشد.


در ادامه حسین اسلامی، رییس جهادکشاورزی آمل در این نشست خبری با بیان اینکه اصحاب رسانه نقش موثری در ایجاد انگیزه برای کشاورزان نمونه دارند، گفت: آمل در جایگاه دوم تولید برنج استان مازندران است.


وی با اشاره به اینکه رونق جشنواره‌های برنج موجب انگیزه در کشاورزان برای افزایش تولید می‌شود، اظهار کرد: با افزایش انگیزه کشاورز باید به دنبال چندین نوبت کشت در زمین‌های کشاورزی باشیم.


رییس جهادکشاورزی آمل تاکید کرد: یکی از راهکارهای اقتصاد مقاومتی استفاده چندین باره از زمین است که کشاورزان باید در این مورد آموزش ببییند.


این مسول در پایان خاطرنشان کرد: شهرستان آمل برنج پنج میلیون ایرانی را تامین می‌کند.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2NjIw
 
 
کیمیا سامانه