امام جمعه دابودشت:

عنوان صادرات برنج، باعث واقعی شدن قیمت محصول پررنج کشاورزان می‌شود/ لزوم توجه جدی به علم و فناوری در حوزه کشاورزی

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۱۲ / آذر / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
امام جمعه دابودشت با بیان اینکه باید در زمینه کشاورزی تعامل بیشتری با مرکز پارک عمل و فناوری انجام شود، گفت: نسبت به علم و فناوری در حوزه کشاورزی نگاه‌ها باید جدی‌تر شود که موجب افزایش کیفیت و محصول می‌شود.
عنوان صادرات برنج، باعث واقعی شدن قیمت محصول پررنج کشاورزان می‌شود/ لزوم توجه جدی به علم و فناوری در حوزه کشاورزی
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، حجت الاسلام مهدی تقی‌زاده در افتتاحیه جشنواره ملی برنج که در پایانه بین المللی صادرات برنج در آمل برگزار شد با بیان اینکه برنج با رنج گنج است، گفت: اگر تاجری برنج را روی میز بریزد و بر سرقیمت حرف بزند و آن چیزی که ارزش واقعی برنج است خریداری نکند توهین به کشاورز و زحمت وی است.


وی با اشاره به اینکه آمل نعمت‌های فراوانی دارد که از آنها کم بهره بردیم، اظهار کرد: اگر می‌گوییم برنج مازندران و آمل باید صادر شود هدف این است که عنوان صادرات بر برنج آورده تا برنج براساس میزان زحمتی که برایش کشیده می‌شود قیمت گذاری شود.


امام جمعه دابودشت با بیان اینکه مدیران ترویج جهاد کشاورزی بیشتر در مناطق حضور داشته باشند، افزود: دعوت از کارشناسان و برگزاری کارگاه‌های آموزشی موجب افزایش علم کشاورزی و کشت و در نهایت افزایش کیفیت برنج می‌شود.


این مسئول با اشاره به اینکه حمایت از کشاورزان پیشرو، در اولویت باشد، تاکید کرد: کشاورزان پیشرو در آمل 2 برابر میزان برداشت محصول شالی را امسال تجربه کردند.


مشاور انجمن برنج ایران با بیان اینکه باید در زمینه کشاورزی تعامل بیشتری با مرکز پارک عمل و فناوری انجام شود، گفت: نسبت به علم و فناوری در حوزه کشاورزی نگاه‌ها باید جدی‌تر شود که موجب افزایش کیفیت و محصول می‌شود.


حجت الاسلام تقی‌زاده با اشاره به اینکه از مهم‌ترین اقدامات نماینده مردم آمل مدیریت در وارادت برنج و رایزنی در این مورد است، تصریح کرد: نسبت به واردات بی‌رویه برنج عکس العمل قوی باید انجام شود.


وی با بیان اینکه شمال کشور توان تامین برنج کشور را دارد، اظهار کرد: اگر قرار است واردات برنج داشته باشیم باید کارشناسی باشد تا به جسم و جان و روح کشاورز صدمه نزد.


امام جمعه دابو و دشت سر با اشاره به کنترل کارخانه‌های شالیکوبی تاکید کرد: برای تبدیل شالی به برنج در کیفیت بالا نظارت صورت گیرد و استفاده از ماشین آلات کشاورزی درجه اول در اولویت باشد.


وی با بیان اینکه علم استفاده از ماشین آلات کشاورزی نوین در بین کشاورزان ترویج و گسترش یابد، ادامه داد: پخش به موقع کود شیمیایی از نکات مهم دیگر است.


حجت الاسلام تقی‌زاده در پایان تاکید کرد: مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج کشور در آمل است و جشنواره ملی برنج هرساله از این پس در آمل برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2NjI0
 

پر بازدیدترین امروز
 

 
کیمیا سامانه