رییس جهاد کشاورزی آمل:

تولید بیش از ۲۸هزار تن عسل در آمل/ 14 هزار چاه کشاورزی در آمل فاقد پروانه است

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۳۰ / مهر / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
رییس جهاد کشاورزی آمل با بیان اینکه افراد دارای چاه باید چاه‌های خود را در سامانه ثبت کنند، تاکید کرد: شهرستان آمل دارای بیش از 18 هزار حلقه چاه است که 4 هزار آن دارای پروانه و مابقی فاقد پروانه هستند.
تولید بیش از ۲۸هزار تن عسل در آمل/ 14 هزار چاه کشاورزی در آمل فاقد پروانه است
 

سیدحسین اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیر هراز با بیان اینکه 70 درصد زنبورستان شهرستان آمل در سامانه جامع پهنه‌بندی ثبت شد، اظهار کرد: آمارگیری زنبورستان‌ها در آمل تا انتهای مهرماه ادامه داد.


وی با اشاره به اینکه کارشناسان جهاد کشاورزی با شرکت مربوطه در حال همکاری است، گفت: بیش از 417 بهره‌بردار با 31 هزار کلنی زنبور عسل در تولید بیش از 28 هزار و 800 تن عسل در آمل فعالیت دارند.


رییس جهاد کشاورزی آمل با بیان اینکه ثبت بهره‌برداران عسل در آمل به جد در حال پیگیری است، خاطرنشان کرد: برای داشتن آمار میزان تولید و کمک به بهره‌برداران تا پایان مهر ماه تمامی تولیدکنندگان عسل در سامانه ثبت می‌شوند.


این مسئول با اشاره به آمارگیری چاه‌های کشاورزی جهت صدور پروانه برای آنها یادآور شد: یکی از اهداف این امر حل مشکل سوخت چاه برای کشاورزان است.

 

اسلامی با بیان اینکه افراد دارای چاه باید چاه‌های خود را در سامانه ثبت کنند، تاکید کرد: شهرستان آمل دارای بیش از 18 هزار حلقه چاه است که 4 هزار آن دارای پروانه و مابقی فاقد پروانه هستند.


وی با اشاره به اینکه به دنبال صدور مجوز برای 14 هزار چاه فاقد پروانه در آمل هستیم، گفت: این امر کمک تمامی کشاورزان را می‌طلبد.

 

رییس جهاد کشاورزی آمل در پایان تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود که در کشت دوم 67 هزار تن برنج در آمل تولید شود.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2NTM3
 

پر بازدیدترین امروز
 

 
کیمیا سامانه