مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان مازندران:

بیش از 70 درصد جامعه روستایی مازندران عضو صندوق بیمه روستایی و عشایر نیستند/ 200 کارگزار آماده تحت پوشش قراردادن بیمه اجتماعی روستاییان در استان

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۱۹ / مهر / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان مازندران با بیان اینکه بیش از 70 درصد روستاییان استان تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان و روستایی نیستند، گفت: جامعه هدف روستایی در مازندران 450 هزار خانوار است که تا به حال 80 هزار نفر عضو شدند.
بیش از 70 درصد جامعه روستایی مازندران عضو صندوق بیمه روستایی و عشایر نیستند/ 200 کارگزار آماده تحت پوشش قراردادن بیمه اجتماعی روستاییان در استان
 

محمد ابراهیمی‌در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز با بیان اینکه کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌توانند از مزایای بازنشستگی صندوق بهره ببرند، اظهار کرد: نیت اجرای این طرح تحت پوشش قرار دادن روستاییانی است که فاقد پوشش تامین اجتماعی هستند تا بتوانند پس از پرداخت مستمری و رسیدن به 15 سال سابقه پرداخت حق بیمه و 65 سال سن همانند بازنشسته عادی مستمری دریافت کنند.


وی با اشاره به اینکه در حالی‌که مشمول از کار افتاده کلی شود با تایید کمیسیون پزشکی، حقوق بازنشستگی به وی تعلق می‌گیرد، گفت: در صورت فوت شخص مستمری به خانواده وی پرداخت می‌شود، از دیگر مزایا می‌توان انتقال سابقه بیمه به تامین اجتماعی نام برد.


مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان مازندران با بیان اینکه بیش از 70 درصد روستاییان استان مازندران تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان و روستایی نیستند، تصریح کرد: جامعه هدف روستایی در مازندران 450 هزار خانوار است که تا به حال 80 هزار نفر عضو شدند.


این مسئول با اشاره به اینکه در استان مازندران 50 شهر زیر 20 هزار نفر وجود دارد که می‌توانند عضو این بیمه شوند، ادامه داد: بزرگترین دغدغه فعلی ما آگاهی دادن به مردم و روستاییان نسبت به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر است.


ابراهیمی با بیان اینکه بیمه نباید چیزی باشد که در انتها به آن فکر کرد، یادآور شد: طی سال 200 برنامه تلویزیونی پخش و 3 میلیون کاتالوگ در سطح استان توزیع شد.


وی در ادامه افزود: 10 هزار و 600 روستایی در شهرستان آمل تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار دارند.


مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان مازندران با اشاره به اینکه از 40 هزار خانوار روستایی در آمل که فاقد پوشش بیمه اجتماعی هستند بیش از 10 هزار نفر تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار دارند، تصریح کرد: تا به حال جامعه هدف خود را  به 28 درصد رساندیم و 72 درصد جمعیت روستایی در آمل فاقد پوشش بیمه اجتماعی هستند که با تشکیل جلسات در شهرستان و هماهنگی با ادارات به دنبال پوشش مابقی این جمعیت هستیم.


ابراهیمی در پایان با بیان اینکه در صدد هستیم تا با حضور در روستاها مردم را نسبت به این بیمه آگاه کنیم، تاکیدکرد: 200 کارگزار در استان مازندران و 16 کارگزار در آمل آماده تحت پوشش قراردادن بیمه اجتماعی روستاییان هستند.
 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2NTE1
 
 
کیمیا سامانه