رییس دامپزشکی شهرستان آمل خبر داد:

کشتار 6 هزار دام در عید قربان سال 96/ بیماری‌های مشترک فراوانی میان دام و انسان وجوددارد / اکیپ های دامپزشکی آماده معاینه دام های قربانی شده

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۲۹ / مرداد / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
رییس دامپزشکی شهرستان آمل با بیان اینکه کشتارگاه سنتی آمل در عید قربان آماده خدمات‌رسانی به مردم است، گفت: تشخیص برخی از بیماری‌های مشترک دام و انسان سخت است و مردم نکات اولیه مصرف گوشت را رعایت کنند.
کشتار 6 هزار دام در عید قربان سال 96/ بیماری‌های مشترک فراوانی میان دام و انسان وجوددارد / اکیپ های دامپزشکی آماده معاینه دام های قربانی شده
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، رسولی‌زاده در جلسه امنیت غذایی شهرستان آمل که در فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد با بیان اینکه به جز اعیاد تمامی کشتار دام باید در کشتارگاه‌ها و تحت معاینه دامپزشک انجام شود، گفت: بیماری‌های مشترک بسیاری بین انسان و دام وجود دارد که راه درمان برخی پس از انتقال به انسان بسیار سخت است.


وی با اشاره به اینکه خام خوری جیگر و گوشت قرمز ریسک بسیار بالایی دارد و نباید انجام داد، اظهار کرد: تشخیص برخی از بیماری‌های مشترک دام و انسان سخت است و مردم نکات اولیه مصرف گوشت را رعایت کنند.

 

رییس دامپزشکی شهرستان آمل با بیان اینکه بیش از یک دهه است که اداره دامپزشکی در روز عید قربان به صورت چند اکیپ در سطح شهر برای معاینه گوشت فعال است، ادامه داد: در سال 96 بیش از 6 هزار راس گوسفند، بز و گاو پیش از کشتار در عید قربان توسط دامپزشکی معاینه شد.


این مسئول ادامه داد: از 6 هزار کشتار عید قربان سال 96، بیش از 200 لاشه گوسفند معاینه شد که برخی از لاشه‌ها به صورت کامل ضبط شدند.

 

رسولی‌زاده خواستار ارائه زمینی برای ساماندهی فروشندگان دام در سطح شهر شد و تصریح کرد: در حال حاضر فروشندگان دام در تمام سطح شهر وجود دارند که چهره شهر را نازیبا می‌کند، نیاز است فضایی مشخص شود و همگی در یک مکان جمع شوند.


وی با اشاره به قیمت متفاوت دام در آمل و نیاز به نظارت و ورودی جدی در این زمینه، اظهار کرد: اگر فروشندگان در یک فضا باشند علاوه بر اینکه بر قیمت نظارت می‌شود می‌توان دام‌ها را هم معاینه کرد.


رییس دامپزشکی شهرستان آمل در پایان با بیان اینکه کشتارگاه سنتی آمل در عید قربان آماده خدمات‌رسانی به مردم است، گفت: در روز عیدقربان کشتارگاه نیازبه 4 سلاخ و 4 کارگر با تجهیزات کامل دارد تا مردم با مشاهده سلامت در کشتار برای سال‌های آینده به کشتارگاه اعتماد کنند.

 


 

 

کد مطلب: MTY2NDAy
 

 
کیمیا سامانه