سفیرهراز گزارش می دهد:

مردم؛ همچنان قربانی اختلافات اعضای شورای شهر آمل/ چه کسی از این اختلافات بهره می‌برد!!

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۰۶ / تیر / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
9 عضو شورای دوره پنجم آمل با رای هایی انتخاب شدند که در تاریخ 5 دوره شورای شهر آمل بی نظیر بود. اینکه کمترین رای عضو شورا نزدیک به 10 هزار نفر باشد حکایت از این دارد که مردم به این 9 عضو جوان اعتقاد دارند که مردم وارد صحنه شدند و خواستند تغییری ایجاد شود.
مردم؛ همچنان قربانی اختلافات اعضای شورای شهر آمل/ چه کسی از این اختلافات بهره می‌برد!!
 

به گزارش سفیر هراز،

جلسه 58 شورای شهر آمل این بار نیز بدون حواشی نبود.جلسه ای که با حضور اکثر اعضا شروع شد اما طبق گفته خبرنگاران حاضر در جلسه، سکوت اعضای شورا مثل آتش زیر خاکستر بود.

محمودی پاتی، عضوی که بارها و بارها مخالفت خود را با برخی اقدامات شهردار فعلی در فضای مجازی و صحن علنی شورا عنوان کرده بود از یک سو، از سوی دیگر حواشی که پیرامون خسرو ابراهیم زاده برای پرداخت مبلغی برای یک تیم ورزشی شهرداری ایجاد شده بود جو شورا را  ملتهب کرده بود.

لحظه شروع جلسه علنی شورا، خسرو ابراهیم زاده قبل از صحبت های شفیع زاده از او زمانی را برای صحبت می خواهد و خواستن « 10 دقیقه زمان برای شفاف سازی برخی امور» کافی بود تا مشخص شود که این جلسه شورا نیز همانند جلسه قبلی قرار نیست جلسه خالی از «درگیری های لفظی » نباشد.

شفیع زاده، رییس شورای شهر آمل باز هم مثل تمامی جلسات خود را کوچکتر از همه می خواند و به تعریف از دیگران می پردازد، گرچه این خود جای سوال دارد که چرا رییس شورا که باید مدیریت جو بیرونی و داخلی شورا را برعهده بگیرد اینگونه فضا را به دیگران واگذار می کند، درست است که حاج غلامحسین ریش سفید است اما گاهی چشم غره هم نیاز است!

نوبت به خسرو ابراهیم زاده می رسد و محمودی پاتی به بهانه صحبت با تلفن صحن شورا را ترک می کند و در انتهای صحبت های وی بازمیگردد و خسرو ابراهیم زاده نیز از خجالت محمودی پاتی در غیاب وی در میاید.

در این بین محمدمحمدی پس از پایان صحبت های ابراهیم زاده با گله از او می گوید که چرا توپ را در زمین شورا می اندازد(خسرو ابراهیم زاده معتقد بود که نظارت شورا بر مدیران سازمان های شهرداری ضعیف است) و در این بین اما جملاتی رد و بدل می شود که حکایت از اختلاف شدید مابین اعضا شورا دارد« شما عادت کردین لایو بگیرین و توپ رو تو زمین شورا بندازین»،« شما تو این 10 ماه برنامه دادین؟»« سکوت چی آخه» « حالا خبرنگارها هستند ما از شهرداری با زنگ و خواهش و فلان خواستیم که بودجه را بفرستد، شهرداری دیر فرستاد»« شما قانون هرچی بگه انجام میدین»«شما قانون هرچی باشه انجام میدین»« شما در حوزه نظارتی در این 10 ماه چیکار کردید»

این ها صحبت های رد و بدل شده مابین 2 عضو شورایی است که قرار بود با جوانگرایی موجب تحول عظیمی در شهر شوند. اما آنچه به نظر می رسد این است که گویی دوباره و دوباره قرار است بر سر انتخاب هییت رییسه شورا جدال شدیدی صورت گیرد و از سکوت مابقی اعضا و اظهار نظر نکردن بر سر اختلاف 2 الی 3 عضو می توان برداشت کرد که آن بلایی که بر سرشورای چهارم آمد دوباره در پیش است، اینکه از 6 به 7 رسیدیم به 5 به 4 و پس از آن سپری شدن چندین جلسه شورا بر سر اختلاف بر انتخاب هییت رییسه!

جلسه 59 شورا نیز خالی از حواشی نبود و تاخیر 45 دقیقه ای برخی اعضا و ترک کردن جلسه توسط فرشیدلیتکوهی بخاطر دیر کردن اعضا از دیگر حواشی این جلسه بود.

9 عضو شورای فعلی با رای هایی انتخاب شدند که در تاریخ 5 دوره شورای شهر آمل بی نظیر بود. اینکه کمترین رای  عضو شورا نزدیک به 10 هزار نفر باشد حکایت از این دارد که مردم به این 9 عضو جوان و جدید اعتقاد دارند که همگی وارد صحنه شدند و خواستند تغییری ایجاد شود.

قریب به 10 ماه از فعالیت این دوره شورا می گذرد و باید بررسی کرد که عملکرد این دوره شورا چه بود. نویسنده این یادداشت معتقد است که نباید همه چیز این شورا را سیاه و سفید دید اما تا به کی باید شاهد گل به خودی در این دوره شورا باشیم؟ شهرداری از لحاظ اقتصادی در مرحله حساسی قرار دارد، کمبود بودجه و نبود نقدینگی از یک طرف و از سوی دیگر وجود پروژه هایی مثل بلوار ولایت جنوبی، کشتارگاه صنعتی که به تازگی مجوز آن برای شهرداری آمل صادر شده است، پاساکش، اسفالت های چاله و چوله دار آمل و برخی موارد دیگر از اهم پروژه های شهری است که باید به جای «پریدن» به یکدیگر به آنها فکر کرد و دوباره نظر مردم را به خود جلب کنید.آقایان یادتان رفته که شما برای تغییر نظر مردم نسبت به اعضای شورا امده بودید اما شما اندر خم همان کوچه اید که شورای شهر دوره چهارم با آن مواجه بود.

 


 

 

کد مطلب: MTY2MzMw
 

 
کیمیا سامانه