خرید کالای ایرانی؛ ضامن رشد اقتصاد داخلی و ایجاد اشتغال

تاریخ انتشار : جمعه - ۰۳ / فروردین / ۱۳۹۷
Share/Save/Bookmark
هر شهروند ایرانی با خرید کالای داخلی می‌تواند در فقر زدایی و رونق اقتصادی، جلوگیری ازطلاق، بیکاری، فساد و... نقش ارزنده و تاثیر گذار داشته باشد.
خرید کالای ایرانی؛ ضامن رشد اقتصاد داخلی و ایجاد اشتغال
 

به گزارش سفیر هراز، با خرید کالای وطنی، اقتصاد داخلی را تقویت وامنیت شغلی را برای جوانان تضمین کنیم، آشتی ملی با کالای ایرانی خون تازه‌ای درشریان تولیدات داخلی تزریق می‌کند تاجان تازه بگیرد.
 
هر شهروند ایرانی با خرید کالای داخلی می‌تواند در فقر زدایی و رونق اقتصادی، جلوگیری ازطلاق، بیکاری، فساد و... نقش ارزنده و تاثیر گذار داشته باشد.


 در شرایطی که محصولات وارداتی با رنگ لعاب و ظاهر فریبنده و محصول داخل کشور به‌عنوان کالای خارجی به مردم عرضه می‌شود و وزارت صنعت معدن وتجارت وسازمان‌های وابسته متولی امر خصوصا استاندارد نظارت و کنترل بیمار گونه دارد مردم به کالای داخلی اعتماد ندارند.

 

دولت باید بستر مناسبی فراهم کند تا مردم به کالای تولید داخلی اعتماد کرده و حس وطن پرستی ایجاد شود اگر رسانه ملی تبلیغ کالای داخلی را بدون چشم داشت درآمد و به منظور حمایت از تولید و اشتغال جدی بگیرد و فضایی ایجاد کند تا مردم به این باور برسند که با این‌کار گره بیکاری جوانان باز می‌شود همه به‌عنوان خانواده ایرانی با تعصب خرید کالای تولید داخل را مقابل کالای خارجی به منظور امنیت اشتغال وامنیت اقتصاد خانواده بزرگ ایرانی ترجیح می‌دهیم.


برای تقویت و حمایت کالای داخلی وظیفه‌ای سنگین به عهده داریم، در تهیه نیازمندی‌ها و کالاهای خارجی که داخلی آن در کشور وجود دارد به بهانه‌های متعدد صورت مسئله را پاک نکنیم و دولتی‌ها و تولیدکنندگان باید در این امر مهم پیش قدم باشند، لوازم التحریر ،لباس و....

مردم جامعه چنانچه مشاهده کنند رسانه ملی، مسولان که شخصیت‌های ورزشی، سیاسیون، هنرمندان و... از کالای ایرانی استفاده می‌کنند بی‌شک مردم نیز در مصرف کالای تولید داخل استقبال می‌کنند.


لازم است تا اساتید دانشگاه‌ها، معلمان، مبلغان و صاحبان تریبون، خطرات ناشی از مصرف نکردن کالای ایرانی را بیان کنند تا انشاالله مصرف کالای ایرانی به عنوان  فرهنگ جایگاه مناسب خود را درجامعه  بیابد یقینا ارزش این کار به اندازه جهاد فی السبیل الله خواهدبود تا در تثبیت اقتصاد پایدار و امنیت اشتغال و شکوفایی تولید داخلی نظام اسلامی‌ در مقابل بحران اقتصادی ایثار کنند تا با خرید حاصل دست رنج برادران و خواهران ایرانی به سمت خودکفایی گام گرفته و ازخروج ارز از کشور جلوگیری شود .


 تولید کنندگان داخلی نیز باید مردم را اهل خانواده خود بدانند و در بهبود و استاندارد، کیفیت، ارزش افزوده و بسته بندی مناسب مردم را در معرفی تولیدات کمک کنند.


 دولت محترم نیز با قاچاق به طریق جدی مبارزه کند و اجازه ورود کالای قاچاق و... داده نشود و نیز بر تولیدات داخلی نظارت جدی شود تا کیفیت آن و خدمات پس از فروش آن استاندارد لازم را داشته باشد،

بی‌شک مردم نیز از تولیدات داخلی و فرامین مقام معظم رهبری استقبال خواهند کرد.


/عباس اقوامی‌ آملی

 


 

 

کد مطلب: MTY1NTE5
 

 
کیمیا سامانه