مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران:

مصرف 28 میلیون مترمکعب گاز در سرمای اخیر مازندران/ مشکل افت فشار گاز در مازندران وجود ندارد

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۰۹ / بهمن / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران با اشاره به اینکه نگران افزایش روند مصرف گاز در سرمای چند روز اخیر نیستیم، گفت: فشار گاز ورودی به مازندران مناسب است و نگرانی در این مورد وجود ندارد.
مصرف 28 میلیون مترمکعب گاز در سرمای اخیر مازندران/ مشکل افت فشار گاز در مازندران وجود ندارد
 

جعفر احمدپور در گفت و گو با خبرنگار سفیر هراز با بیان اینکه مشکل افت فشار گاز در مازندران وجود ندارد، اظهار کرد: هیچ گزارشی مبنی بر قطعی یا افت فشار گاز در هیچ شهری از استان مازندران نداشیم و هر لحظه در حال رصد وضعیت هستیم.


وی با اشاره به اینکه نگران افزایش روند مصرف گاز در سرمای چند روز اخیر نیستیم، گفت: فشار گاز ورودی به مازندران مناسب است و نگرانی در این مورد وجود ندارد.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران با عنوان اینکه مازندران دارای یک میلیون و 292 هزار مشترک گاز و شهرستان آمل 130 هزار مشترک گاز است، تصریح کرد: در هفت بهمن ماه میزان مصرف گاز در استان مازندران به 26 میلیون و 500 هزار مترمکعب و در روز هشتم نیز این آمار به 28 میلیون مترمکعب رسید که باید از طریق شهروندان مدیریت شود گرچه با رسیدن فصل سرما انتظار چنین مصرفی را داشتیم.


این مسئول ادامه داد:  از مجموع 2 هزار و 921 روستای استان مازندران، یک هزار و 942 روستا از نعمت گاز بهره‌مند هستند و مابقی در دست اقدام است، همچنین لحظه به لحظه ورود گاز به روستاها چک می‌شود تا مشکلی در این مورد وجود نداشته باشد.


احمدپور درباره بهینه کردن مصرف گاز توسط مردم اظهار کرد: استفاده از لوازم گازسوز استاندارد با رده بالای انرژی، رعایت دمای رفاه بین ۲۱ تا ۱۸ درجه سلیسوس، استفاده از لباس مناسب زمستانی، عایق‌کاری محفظه و لوله‌های حامل آب گرم مصرفی، استفاده از سیستم هوشمند در موتورخانه‌های ادارات و سرویس و نگهداری به موقع این تجهیزات مانند هواگیری و رسوب‌زدایی به موقع رادیاتورهای شوفاژ و دوده‌زدایی از لوله‌ها و کوره‌ها می‌تواند به مقدار زیادی در مصرف این انرژی پاک سودمند واقع شود.


مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران با تاکید بر اینکه مردم بدنه دودکش متصل به وسیله گازسوز را بررسی و از باز بودن مسیر دودکش اطمینان پیدا کنند، یادآور شد: مسدود بودن مسیر دودکش علاوه بر این که باعث مسمومیت و گازگرفتگی می‌شود، ممکن است خسارت مالی زیادی را هم به همراه داشته باشد.


وی در پایان با اشاره به اینکه استفاده از وسایل گرمایشی که دارای ترموکوبل (دستگاه قطع کننده گاز) است باید مورد توجه بیش از پیش شهروندان قرار گیرد تا از نشت گاز جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: شهروندان برای جلوگیری و یا کاهش خطرات ناشی از گاز گرفتگی از تبدیل وسایل گرمایشی نفت سوز به گازسوز، نصب آبگرمکن در رختکن ساختمان‌های دارای کمتر از 65 مترمربع مساحت و همچنین قراردادن لوله بخاری در ظرف آب، جدا خودداری کنند.

 


 

 

کد مطلب: MTY0NzAz
 

 
کیمیا سامانه